*8η αγωνιστική του Απερτούρα.

*Ντέρμπι γνωστό και ως “Clásico del Centro”.

*Η Κερέταρο έμεινε αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια με αντίπαλο την Ατλέτικο Σαν Λουίς, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΕΡΕΤΑΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Άτλας, για το πρωτάθλημα. Παρότι απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 33′ και δυο λεπτά μετά πήρε προβάδισμα με τον Σεπούλβεδα, εν τέλει έμεινε και αυτή με δέκα παίκτες με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα και δέχθηκε την ολική ανατροπή στο τελευταίο μισάωρο (πεν. 64′, 69′, 84′).

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και επτά παιχνίδια στο Απερτούρα η Κερετάρο, σε ένα σερί στο οποίο και μετράει δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάουρο Γκερκ φιλοξενήθηκε από την Άτλας, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-1. Έδειχνε να ελέγχει την κατάσταση από τη στιγμή που απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα και προβάδισμα. Όμως από τη στιγμή που επανήλθε η αριθμητική ισορροπία, δεν κατάφερε να δείξει ανταγωνιστική και παραδόθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της, δεχόμενη την ανατροπή. Σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης, με μόλις δυο βαθμούς. Ηττήθηκε στα τέσσερα από τα έξι πιο πρόσφατα εντός της (1-1-4).

Κερέταρο Στατιστικά

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Νεκάξα, για το πρωτάθλημα. Παρότι πήρε προβάδισμα στο 10ο λεπτό με το αυτογκόλ του Χιμένες, εν τέλει δέχθηκε αρχικά την ισοφάριση τέσσερα λεπτά αργότερα και την ανατροπή στο 34′.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και έξι παιχνίδια η Ατλέτικο Σαν Λουίς, σε ένα σερί όπου και μετράει τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντρέ Ζαρντίν υποδέχθηκε τη Νεκάξα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς, μπορεί να προηγήθηκε στο σκορ από ένα αυτογκόλ, όμως δεν έδειξε ικανή να το κρατήσει για πολύ, δεχόμενη την ανατροπή πριν το ημίχρονο. Πρώτη ήττα μετά από τέσσερις ισοπαλίες, είναι στο +5 από την αποψινή της αντίπαλο και με ματς περισσότερο. Πήρε αποτέλεσμα στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (1-3-0).