20η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Νορθάμπτον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπόουι στο 49’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χόσκινς στο 55’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αχάντμε στο 77’.

Δεύτερη ήττα για την Κέμπριτζ με μια μέτρια εμφάνιση. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε με αρκετές από αυτές, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ, αφού στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου μπήκε νωθρά και δέχθηκε δύο τέρματα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες, ψάχνοντας την επιστροφή της στις νίκες. Επιστρέφει στο γήπεδό της ύστερα από περίπου τρεις εβδομάδες και θέλει φυσικά να το συνδυάσει με τρίποντο. Είναι μαχητική, όχι όμως και αποτελεσματική αμυντικά, με αποτέλεσμα να είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται γκολ. Θετικό το γεγονός ότι σκοράρει σχεδόν μόνιμα, αν και αυτό δεν της είναι πάντα αρκετό.

Κέμπριτζ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μαντρόιου με πέναλτι στο 5’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κότερ στο 68’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΈιτι στο 72’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εγιόμα στο 88’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Λίνκολν. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, καθώς οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών στην επανάληψη. Στα τελευταία λεπτά όμως βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Μια ακόμα πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί ώστε να περάσει σήμερα από την έδρα της Κέμπριτζ. Είναι μαχητική, το αποδεικνύει συχνά, όμως τελευταία είναι επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται στις περισσότερες αναμετρήσεις γκολ. Άκρως θετικό το γεγονός ότι σκοράρει εξίσου, μετρώντας δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια που έδωσε, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.