*Αγώνας ρεβάνς για τα πλέι οφ για το Λιγκ Καπ Ιαπωνίας. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Σαπόρο – Τογιάμα 1-1

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος της Κυριακής (09/06)

ΤΟΓΙΑΜΑ (Γ’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Σαπόρο, για το Λιγκ Καπ. Προηγήθηκε με τον Ουσούι στο όγδοο λεπτό, για να δεχθεί την ισοφάριση με το αυτογκόλ του Ιμάσε στο 81′.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Τογιάμα. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Μισιχάρου Οταγκίρι κατάφερε να μείνει αλώβητη στο εκτός πρώτο παιχνίδι με τη Σαπόρο, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στην πρώτη αξιόλογη στιγμή της και από πολύ νωρίς, όμως στην πορεία δέχθηκε πίεση και ένα αυτογκόλ προς το φινάλε της στέρησε το κάτι παραπάνω. Ποντάρει τώρα στο εντός έδρας αήττητο (5-5-0), για να πάρει τη νίκη που θα τη στείλει στα προημιτελικά του Λιγκ Καπ.

Τογιάμα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΠΟΡΟ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τογιάμα, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω μόλις στο όγδοο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 81′ με αυτογκόλ.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Σαπόρο, σε ένα σερί όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, σε όλες τις διοργανώσεις. Στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι με την Τογιάμα, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς προβλημάτισε αρκετά με την εμφάνιση της και δεν κατάφερε να πάρει προβάδισμα πρόκρισης, μετά και το τελικό 1-1. Βρέθηκε από νωρίς πίσω και πίεσε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, για να αποφύγει τα χειρότερα προς το φινάλε, ισοφαρίζοντας στο τελικό αποτέλεσμα. Καλείται να δείξει χαρακτήρα τώρα και να πάρει τη νίκη, για να συνεχίσει στη διοργάνωση. Είναι χωρίς διπλό όμως σε πέντε εξόδους (0-2-3).