34η αγωνιστική (τελευταία)

*Αδιάφορη βαθμολογικά η Κασίμα. Νίκη με μεγάλη διαφορά θέλει η Γιοκοχάμα και παράλληλα ήττα της Κασίβα, για να μείνει στην κατηγορία.

*Κριτήρια ισοβαθμίας: 1) Διαφορά τερμάτων, 2) Γκολ υπέρ, 3) Πόντοι στα μεταξύ τους, 4) Διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους, 5) Γκολ υπέρ στα μεταξύ τους

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Γιοκοχάμα – Κασίμα 1-3

ΚΑΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Καβασάκι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 34ο λεπτό, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 63′, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 84′ με πέναλτι.

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και έξι παιχνίδια η Κασίμα, έχοντας από τρεις ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νταΐκι Ιβαμάσα φιλοξενήθηκε από την Καβασάκι, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 3-0. Είχε ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει σωστά και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από την αναμέτρηση αυτή.

Πρώτη ήττα, μετά τις δυο ισοπαλίες με Ουράβα (0-0 εντός) και Κασίβα (1-1 εντός), χάνοντας παράλληλα τις όποιες ελπίδες είχαν απομείνει για πιθανή έξοδο στο ερχόμενο Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας. Ουσιαστικά αδιάφορη σήμερα, ούσα χωρίς νίκη στα τρία πιο πρόσφατα εντός της (0-2-1).

Κασίμα Στατιστικά

*No Goal τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Σονάν Μπελμάρε, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 49ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Γιοκοχάμα, μετά και το εκτός 1-3 επί της Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σουχέι Γιομόντα υποδέχθηκε τη Σονάν Μπελμάρε, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1. Είχε περισσότερες ευκαιρίες, ωστόσο ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια και δεν κατάφερε να απαντήσει στο τέρμα που δέχθηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Διατηρείται έτσι στην τελευταία θέση της κατάταξης, στο -3 από την Κασίβα, οπότε και σε πιθανή ισοβαθμία θα πρέπει να καλύψει μια διαφορά δώδεκα τερμάτων, έτσι ώστε να έχει το πάνω χέρι. Πήρε ένα διπλό στις δέκα τελευταίες εξόδους της (1-3-6).