14η αγωνιστική

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Τόκιο, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο δεύτερο λεπτό με τον Ματέους Σάβιο και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (6′, πεν. 32′, 37′), στην πορεία ισοφάρισε με τα τέρματα των Ινουκάι (46′) και Σιμαμούρα (58′). Με δέκα παίκτες έπαιζαν οι φιλοξενούμενοι από τις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποιες νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Κασίβα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα φιλοξενήθηκε από την Τόκιο, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3. Μπορεί να προηγήθηκε με το “καλημέρα”, στην πορεία όμως οπισθοχώρησε και βρέθηκε πίσω με 3-1 μέχρι την ανάπαυλα. Εκμεταλλεύτηκε όμως το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε και έφερε το ματς στα ίσα, έχοντας ευκαιρίες και για το κάτι παραπάνω όμως.

Πρώτος βαθμός, μετά τις δυο ήττες που προηγήθηκαν από Μασίντα Ζέλβια (2-0 εκτός) και Κασίμα (1-2 εντός), με τον οποίο έφτασε τους 15 συνολικά, έχοντας παράλληλα και παιχνίδι λιγότερο. Επικράτησε μια φορά στα έξι εντός της (1-3-2).

Κασίβα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Μασίντα Ζέλβια, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Σονάν Μπελμάρε, μετά και το εντός 2-1 επί της Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι υποδέχθηκε τη Μασίντα Ζέλβια, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρις τέρματα. Αν και πιο επιθετική στον αγωνιστικό χώρο, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί κάποιες από τις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν για να πάρει κάτι περισσότερο.

Παραμένει έτσι χαμηλά στην κατάταξη, έχοντας συγκεντρώσει μόλις έντεκα βαθμούς μέχρι τώρα, όσους έχει και η Τόσου. Αγνοεί το διπλό στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες και είχε από τρεις ισοπαλίες και ήττες.