6η αγωνιστική

*Under 2.5 τα επτά τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 15′ με τον Κινοσίτα, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 57ο λεπτό.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνιδι η Κασίβα, μετά και την ήττα 0-2 από τη Ναγκόγια. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικές, η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα φιλοξενήθηκε από τη Νιγκάτα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, πήρε από νωρίς το προβάδισμα και αφού δεν “καθάρισε” το ματς, δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας.

Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε τους οκτώ συνολικά στις πέντε πρώτες στροφές, όσους έχουν και οι Γκάμπα Οσάκα, Νιγκάτα και Ουράβα. Ρήξη χιαστού υπέστη ο μέσος Τακαμίνε και θα αργήσει να γυρίσει στη δράση.

Κασίβα Στατιστικά

*Under 2.5 τα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σονάν Μπελμάρε, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Φουνάκι στο 60′ και στο 82′ βρήκε και δεύτερο τέρμα με τον Κιτάνο.

Αήττητη παραμένει μέχρι στιγμής η Τσερέζο Οσάκα, έχοντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κογκίκου υποδέχθηκε τη Σονάν Μπελμάρε, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους, με την ίδια όμως να είναι καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο και να σκοράρει δις στο τελευταίο μισάωρο.

Τρίτη διαδοχική της νίκη, μετά και από εκείνες που προηγήθηκαν κόντρα σε Τόκιο Βέρντι (2-1 εντός) και Τόσου (0-2 εκτός), φτάνοντας τους έντεκα συνολικά βαθμούς. Εξέτισε την τιμωρία του ο μέσος Σιμπαγιάμα, οπότε και υπολογίζεται και πάλι.