*Πλέι οφ για το Λιγκ Καπ Ιαπωνίας. Διπλές αναμετρήσεις, οπότε και θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της Ναγκόγια (09/06). Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο πρωτάθλημα: Κασίβα – Ναγκόγια 0-2

ΚΑΣΙΒΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Φουκουόκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με αυτογκόλ στο 26ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 39′.

Χωρίς νίκη εδώ και τρία παιχνίδια η Κασίβα, με μια ισοπαλία και δυο ήττες στο πρωτάθλημα. Στο τελευταίο της, η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα υποδέχθηκε τη Φουκουόκα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και το εκτός 4-0 από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, οπότε και βρίσκεται στην 12η θέση με 22 βαθμούς μέχρι τώρα. Επικράτησε στα 3/4 τελευταία εντός της. Στον προηγούμενο γύρο του Λιγκ Καπ απέκλεισε τη Φουκουόκα (2-1 εντός).

Κασίβα Στατιστικά

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΑΓΚΟΓΙΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Καβασάκι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (5′, 18′), για να μειώσει απλά με τον Χα Τσανγκ στο 89ο λεπτό.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των τεσσάρων αγώνων για τη Ναγκόγια, στο οποίος και είχε τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Για την ακρίβεια, στο τελευταίο της, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα φιλοξενήθηκε από την Καβασάκι, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-1.

Βρίσκεται έτσι στην πέμπτη θέση και σε τριπλή ισοβαθμία με τις Χιροσίμα και Τόκιο, κόντρα στις οποίες υστερεί ωστόσο. Πήρε το διπλό στις 3/4 τελευταίες εξόδους της. Στον προηγούμενο γύρο του Λιγκ Καπ απέκλεισε τη Γιοκοχάμα (1-3 εκτός).