13η αγωνιστική

*2-3 Goals τα τρία τελευταία ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Κασίβα, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νελσίνιο Μπαπτίστα φιλοξενήθηκε από τη Νιγκάτα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο παιχνίδι και δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλο της, στάθηκε τυχερή όμως να αποφύγει τα χειρότερα, ενώ ακυρώθηκε και τέρμα των γηπεδούχων στα πρώτα λεπτά. Με το βαθμό που απέσπασε, έφτασε τους έντεκα συνολικά και παραμένει χαμηλά στην κατάταξη. Παραμένει εκτός ο αριστερός μπακ Ντιέγκο.

Κασίβα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Βίσσελ Κόμπε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με πέναλτι, για να δεχθεί ακόμη δυο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (52′, 54′).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Γιοκοχάμα, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της Νιγκάτα (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σουχέι Γιομόντα φιλοξενήθηκε από τη Βίσσελ Κόμπε, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 3-0. Είχε ευκαιρίες, ωστόσο αποδείχθηκε αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια, ενώ δεν κατάφερε ούτε να σταθεί εμπόδιο στην ανωτερότητα της αντιπάλου της. Διατηρείται έτσι σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει μόλις έξι βαθμούς μέχρι τώρα. Εκτός μάχης οι τραυματίες Ναγκάι, Γκάμπριελ και Χασεγκάβα.