ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ - AEZ ΖΑΚΑΚΙΟΥ Προγνωστικά

13η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Δόξα Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο όγδοο λεπτό με τον Φουρ και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (17′, 22′), ισοφάρισε με αυτογκόλ στο 37′

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Καρμιώτισσα, μετά και τη νίκη με 4-1 επί του Άρη Λεμεσού. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χρίστου Χαραλάμπους φιλοξενήθηκε από τη Δόξα Κατωκοπιάς, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Όλα τα λεφτά το πρώτο ημίχρονο, όπου αμφότερες ήταν ορεξάτες, με την ίδια να παίρνει προβάδισμα από νωρίς και παρά την ανατροπή, να ισοφαρίζει εν τέλει. Έπεσε ο ρυθμός μετά την ανάπαυλα, αμφότερες όμως είχαν από ένα δοκάρι.

Έφτασε τους έξι μόλις βαθμούς και είναι σταθερά στην προτελευταία θέση, πάνω μόνο από τη Δόξα. Καλείται λοιπόν να δείξει γρήγορη ανασύνταξη και να επιστρέψει στις επιτυχίες, αρχής γενομένης από σήμερα. Εντός έδρας το μοναδικό τρίποντο της (1-2-2).

Καρμιώτισσα Στατιστικά

*Over 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Νέα Σαλαμίνα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Ντιγκινί στο 14ο λεπτό, δέχθηκε την ανατροπή (21′, 54′), για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις με αυτογκόλ.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για έβδομο διαδοχικό παιχνίδι η ΑΕΖ Ζακακίου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λιάσου Λουκά υποδέχθηκε τη Νέα Σαλαμίνα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Αν και ήταν αυτή που προηγήθηκε από νωρίς, δέχθηκε γρήγορα την ισοφάριση και εν τέλει την ανατροπή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Δεν το έβαλε κάτω όμως, πίεσε στα τελευταία λεπτά και δικαιώθηκε.

“Παλέψαμε μέχρι το τέλος. Τίποτα δεν κρίθηκε για κανέναν, συνεχίζουμε αφού υπάρχει πολύς δρόμος. Ένας βαθμός σε μια τέτοια ομάδα μας αφήνει ικανοποιημένους”, δήλωσε ο κόουτς Λουκά. Έφτασε έτσι τους δέκα βαθμούς μέχρι τώρα και παραμένει χαμηλά. Με 32 τέρματα παθητικό έχει τη χειρότερη επίδοση στην κατηγορία.