*3η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Καρμιώτισσα – ΑΕ Ζακακίου 1-1, ΑΕ Ζακακίου – Καρμιώτισσα 1-2

*Δείτε ποιες είναι οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα!

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-4 επί της Δόξας Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο έβδομο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Ντούμπια (52′) και Κατσαντώνη (61′, 66′, 90’+2).

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Καρμιώτισσα, μετά και την ήττα με 2-1 από τον Εθνικό Άχνας, στην πρεμιέρα των πλέι άουτ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χρίστου Χαραλάμπους φιλοξενήθηκε από τη Δόξα Κατωκοπιάς, στην έδρα της οποίας επικράτησε με το εντυπωσιακό 1-4. Βρέθηκε πίσω από νωρίς και παρότι προσπάθησε να αντιδράσει, δεν άλλαξε κάτι μέχρι την ανάπαυλα. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια όμως, είχε επιθετικό μονόλογο και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της.

Τρίτη νίκη στις τέσσερις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και πήρε βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή, ούσα στο +6 από την τελευταία τριάδα. Επικράτησε μια φορά στα έξι τελευταία εντός της (1-1-4).

Καρμιώτισσα Στατιστικά

*Over 2.5 τα οκτώ τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τον Εθνικό Άχνας, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα με πέναλτι στο 65ο λεπτό.

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνουν τα πράγματα για την ΑΕ Ζακακίου, που παραμένει χωρίς νίκη εδώ και 23 παιχνίδια πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Τζέισον Πάντσεον υποδέχθηκε τον Εθνικό Άχνας, κόντρα στον οποίο έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Λίγα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο, με την επιστροφή από τα αποδυτήρια γλίτωσε αρχικά χάρη στο δοκάρι, όμως λίγο αργότερα βρέθηκε πίσω από το σημείο του πέναλτι, μετά από χέρι στην περιοχή. Είχε κάποιες καλές στιγμές στην πορεία, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Αυτή ήταν και η τέταρτη διαδοχική της ήττα σε επίπεδο πρωταθλήματος, οπότε και παραμένει σταθερά στις τελευταίες θέσεις, πάνω μόνο από τη Δόξα Κατωκοπιάς. Στο -7 ωστόσο η διαφορά της από τη ζώνη παραμονής. Αγνοεί το διπλό από τις 16 Σεπτεμβρίου, μετρώντας χαρακτηριστικά πέντε ισοπαλίες και επτά ήττες.