*Στον πρώτο γύρο: Ζανκτ Πάουλι – Καρλσρούη 2-1

*GG στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με τη Σάλκε.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε η Καρλσρούη από τη “Veltins Arena” μένοντας στο μηδέν, σε μία αναμέτρηση που τον πρώτο λόγο είχαν οι τερματοφύλακες. Εξαιρετικός ο Ντρέβες που κατέγραψε πέντε αποκρούσεις, τέσσερις είχε ο συνάδελφός του κάτω από τα γκολπόστ των γηπεδούχων.

Μόνο βαθμολογικές ελπίδες για κατάκτηση της 3ης θέσης έχει το συγκρότημα του Άινερ, παραμένει αήττητη στις οχτώ τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές με απολογισμό πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Η Καρλσρούη έχει πανηγυρίσει μόλις δύο νίκες στις 14 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με τη Ζανκτ Πάουλι στη 2. Μπουντεσλίγκα (οχτώ ισοπαλίες).

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 15/18 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

ΖΑΝΚΤ ΠΑΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Πάντερμπορν. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Χαρτέλ (32′) και Ρίτζκα (47′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκριμάλντι (56′) που αποβλήθηκε στο 72′.

Πλησιάζει όλο και περισσότερο στην απευθείας άνοδό της στην Μπουντεσλίγκα η Ζανκτ Πάουλι! Την προηγούμενη βδομάδα υποδέχτηκε την Πάντερμπορν, έπαιξε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, έκανε το 2-0 στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 72′.

Το 3Χ3 έκαναν οι “πειρατές”, στις έξι τελευταίες αγωνιστικές ηττήθηκαν μόνο από τη Σάλκε (3-1 εκτός) την 1η Μαρτίου (πέντε νίκες). Δεν έχουν γνωρίσει την ήττα στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις τους με την Καρλσρούη (δύο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες). Εξέτισε ο Σάαντ και επιστρέφει στο βασικό σχήμα της Ζανκτ Πάουλι.