* Νοκ άουτ παιχνίδι, με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας.

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση.

Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα

ΚΑΡΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-1) από την Πολκοβίτσε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 4-0 μέχρι το 66ο λεπτό και ο Ματουζέφσκι (70’) μείωσε για την Καρίνα.

Εφιαλτικός ο Νοέμβριος για την Καρίνα της 4ης κατηγορίας, στις 25 του μηνός έκανε 4η διαδοχική ήττα με 11 γκολ παθητικό στο σύνολο.

Ως αποτέλεσμα, βρέθηκε εντός επικίνδυνης ζώνης με 18 πόντους συγκομιδή (5-3-10) σε ισάριθμες αγωνιστικές. Παραδόξως σκοράρει λιγοτερο στα εντός έδρας (8/21) γκολ και στο τελευταίο ματς του Γκούμπιν ηττήθηκε από τη Β’ ομάδα της Γκόρνικ (1-2).

Βατός ο δρόμος της ως τους “16” του Κυπέλλου, αφού δεν αντιμετώπισε κάποια ομάδα από την Ekstraklasa. Απέκλεισε εντός έδρας τις Ραντούνια Στέζιτσα (4-1) και Σταλ Σταλόβα (1-0), αμφότερες της Γ’ κατηγορίας.

ΚΑΡΙΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 6/8 τελευταία εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΙΑΣΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Γιαγκελόνια.

Αναβλήθηκε, λόγω κακοκαιρίας, το προγραμματισμένο παιχνίδι του Σαββάτου, επομένως η Πιαστ επιστρέφει στην αγωνιστική δράση μετά από 12 ημέρες και την σημαντική ισοπαλία στο αφιλόξενο Μπιαλίστοκ.

Σημαντική γιατί κατάφερε να γίνει η μοναδική που δεν ηττήθηκε εκεί (από τις 10 ομάδες που το επισκέπτηκαν φέτος) και μάλιστα κράτησε στο μηδέν τη Γιαγκελόνια για πρώτη φορά σε εντός έδρας παιχνίδι από τον Ιούλιο του 2022!

Μάλιστα ήταν καλύτερη, πιο απειλητική για 73’ λεπτά, μέχρι να μείνει με 10 παίκτες. Είχε δύο καλές ευκαιρίες στο ξεκίνημα και το κλείσιμο του ημιχρόνου και δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να δημιουργήσουν καθαρές απειλές. Άντεξε και στην πίεση των τελευταίων λεπτών.

Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίες παραμένουν οι Βίλτσεκ (φορ), Κρικούν (εξτρέμ), Μούχα (μέσος), Χέιτλι (μέσος), ενώ αμφίβολος λόγιζεται ο σημαντικός Τζίτζεκ (μέσος) που έχασε τα δύο προηγούμενα ματς.