*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-3-3).

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε άνετα τον ουραγό Τηλυκράτη με 0-3 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Άνοιξε το σκορ με γκολ του Κυνηγόπουλου στο 26′, ενώ σφράγισε την νίκη πριν βγει το ημίχρονο με τον Μουτίνιο (45′). Στο ρελαντί, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με τον Λουκίνα (75′).

Είχε εύκολο μεσημέρι στην Λευκάδα και κέρδισε άνετα τον ουραγό Τηλυκράτη, σε ένα παιχνίδι που δεν χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης. Κάθε εβδομάδα που περνάει, μοιάζει ακόμα πιο κοντά στην πολυπόθητη άνοδο. Αύξησε την διαφορά της από την δεύτερη θέση (+8), μεγάλο της όπλο η άμυνα, αφού έχει δεχτεί μόλις 12 γκολ από την αρχή του πρωταθλήματος (η καλύτερη στον Νότο). Μπαίνει στα πλέι οφ με μεγάλο πλεονέκτημα, θέλει να κάνει το 2/2 για να έχει ακόμη καλύτερο συντελεστή.

Δεν ταλαιπωρείται από θέματα τραυματισμών πέραν του Μεχίας, μοναδικοί απόντες οι Βλάχος και Μανθάτης που δεν υπολογίζονται από τον Αλέκο Βοσνιάδη. Τιμωρημένοι οι Ρομαό και Σίλβα.

Καλλιθέα Στατιστικά

*7/9 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΔΙΑΓΟΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Δεν τα κατάφερε στο εντός έδρας παιχνίδι της περασμένης αγωνιστικής απέναντι στην Παναχαϊκή και γνώρισε την ήττα με 1-2. Έμεινε πίσω στο σκορ με τον Πατρινό στο 20′, και λίγα λεπτά αργότερα δέχτηκε δεύτερο γκολ από τον Καραγιάννη στο 33′. Οι γηπεδούχοι απλώς μείωσαν με τον Μανιά στο 73′.

Πρόσκαιρη αποδείχθηκε η αντίδραση που έβγαλε ο Διαγόρας στο ματς με την Καλαμάτα, αφού σε αυτό απέναντι στην Παναχαϊκή επανήλθε στις ήττες και στις προβληματικές εμφανίσεις. Έχει επαναπαυτεί πλήρως χάρη στην καλή του πορεία στον πρώτο γύρο, είναι ενδεικτικό πως μετράει επτά ήττες στα τελευταία οκτώ παιχνίδια του. Παραμένει στην 6η θέση, δεν κινδυνεύει άμεσα με υποβιβασμό αλλά καλείται να βελτιωθεί αγωνιστικά, εν όψει των πλέι άουτ.

Τραυματίστηκε πολύ σοβαρά και θα απουσιάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα ο Φέκκας. Παραμένει τραυματίας ο Αντεσίνα, ενώ τιμωρημένος για σήμερα είναι ο Λούκιτς.