*6η αγωνιστική

*4/5 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΑΕΝ

Προηγούμενο ματς: Η Καέν έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Λαβάλ, αν και προηγήθηκε στο 77’ με τον Αμπντί, με δύο γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις, από τους Βάργκας, Τσοκουντέ, το δεύτερο με πέναλτι!

Η Καέν είχε την πρώτη γκέλα της σεζόν, χάνοντας με 2-1 από την Λαβάλ, έπειτα από 4/4 νίκες στα πρώτα παιχνίδια της.

Επομένως η διακοπή ήρθε γι’ αυτήν στο καλύτερο σημείο, βρίσκοντας την παρά αυτή την ήττα στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έστω και με “συγκάτοικο” εκεί.

Έπαιξε ένα φιλικό με τη Χάβρη μέσα σε αυτό το διάστημα, χάνοντας με 1-0.

Καέν Στατιστικά

*5/5 αγώνες με 2-3 γκολ στη σεζόν.

*4/5 N/G στη σεζόν, 2/2 στην έδρα της.

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σεντ Ετιέν έφερε 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Βαλενσιέν.

Η Σεντ Ετιέν αποτελεί την μεγάλη απογοήτευση ως τώρα, καθώς αλλιώς την περιμέναμε και αλλιώς τη βλέπουμε.

Έφερε 0-0 και απέναντι στη Βαλενσιέν εντός έδρας, δεύτερη σερί ισοπαλία, μετά τη μία και μοναδική της νίκη ως τώρα στο πρωτάθλημα, εκεί που ξεκίνησε με 2/2 ήττες στις πρώτες αγωνιστικές.

Μένει να φανεί τι δουλειά έγινε κατά την περίοδο της διακοπής και αν τα αποτελέσματα της θα φανούν άμεσα ή αργότερα στη σεζόν.