34η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ανεσί – Καέν 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΑΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Αζαξιό, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (20′, 45′), για να μειώσει απλά με το πέναλτι του Μεντί στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Καέν, μετά και τη νίκη με 1-0 επί της Ροντέ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολά Σεμπ φιλοξενήθηκε από την Αζαξιό, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο σε ένα πολύ κακό για την ίδια πρώτο ημίχρονο, ενώ το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμη μεγαλύτερο. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο φινάλε του μας και από το σημείο του πέναλτι.

Τέταρτη ήττα στις έξι τελευταίες αγωνιστικές της, παραμένει ωστόσο στο πρώτο μισό της κατάταξης και στο -2 από την πεντάδα και τα πλέι οφ. Ηττήθηκε δυο φορές στα τρία τελευταία εντός της, στα οποία είχε και μια νίκη. Τη δεύτερη αγωνιστική της τιμωρίας του εκτίει ο αμυντικός Μεντά.

Καέν Στατιστικά

*Δέχεται γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα εννέα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΝΕΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Γκρενόμπλ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα με πέναλτι στο 66ο λεπτό.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Ανεσί, μετά από έξι παιχνίδια στα οποία και είχε πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λορέν Γκουγιό υποδέχθηκε τη Γκρενόμπλ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί κάποια από τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν στο πρώτο ημίχρονο, για να πάρει τα ηνία. Αλλαγή ρόλων με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και πήραν προβάδισμα με πέναλτι, ενώ λίγο αργότερα είχαν και δοκάρι, με την ίδια να μην απειλεί.

Παρά την απώλεια αυτή, διατηρείται αρκετά χαμηλά και μόλις στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Πανηγύρισε το διπλό στις 4/5 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε και μια ήττα 2-1 από τη Σεντ Ετιέν. Γνώριμα τα όποια προβλήματα αντιμετωπίζει.