13η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 3.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Φουκουόκα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Γιαμάντα στο 75′, δέκα λεπτά μετά δέχθηκε την ισοφάριση.

Αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων για την Καβασάκι στο πρωτάθλημα, έχοντας μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόρου Όνικι φιλοξενήθηκε από τη Φουκουόκα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Αποτέλεσμα δίκαιο σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο πλευρές, με την ίδια να μην είναι ικανή να κρατήσει το προβάδισμα που πήρε και να δέχεται την ψυχρολουσία στα τελευταία λεπτά.

Τρίτη ισοπαλία σε αυτό το σερί που “τρέχει”, παραμένει όμως αρκετά χαμηλά στην κατάταξη, έχοντας συγκεντρώσει μόλις 13 βαθμούς, όσους και η Νιγκάτα. Ηττήθηκε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (2-1-1). Συμπλήρωσε κάρτες ο Βραζιλιάνος φορ Έρισον.

Καβασάκι Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Τόκιο, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Μπάμπα στο πέμπτο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (26′, 65′).

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των πέντε αγώνων πρωταθλήματος για τη Σαπόρο, στο οποίο και είχε μια νίκη και τέσσερις ισοπαλίες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς υποδέχθηκε την Τόκιο, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Αν και προηγήθηκε με το “καλημέρα”, σταδιακά είδε την αντίπαλο να παίρνει τα ηνία και να φτάνει εν τέλει στην ανατροπή, με την ίδια να μην έχει απάντηση.

Με μόλις οκτώ βαθμούς στα δώδεκα πρώτα παιχνίδια της σεζόν, διατηρείται στην τελευταία θέση της κατάταξης, την οποία και μοιράζεται με την Τόσου. Αγνοεί το διπλό σε πέντε εξόδους (0-3-2), παρότι σκόραρε και στις τρεις πιο πρόσφατες εξ αυτών.