*6η αγωνιστική

ΙΤΟΥΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Κρισιούμα, δεχόμενη δύο γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου από τους Άριλσον (49’), Εντερ (55’), αφού είχε γλιτώσει δύο φορές από το να βρεθεί πίσω στο σκορ στο πρώτο μισό του αγώνα. Και παρόλο που μείωσε νωρίς με τον Εντουάρντο Πέρσον στο 67’, δεν απείλησε ουσιαστικά με ισοφάριση..

H Ιτουάνο ηττήθηκε 2-1 εκτός έδρας από την Κρισιούμα, γνωρίζοντας τέταρτη ήττα στους πέντε τελευταίους αγώνες της, έχοντας κερδίσει μόνο μία φορά σε αυτό το διάστημα. Πάντως στο γήπεδό της έχει 2/2 νίκες στο εθνικό πρωτάθλημα, αυτές που την διατηρούν εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι σε απόσταση βολής από αυτήν.

Η πορεία της ως τώρα είναι μέτρια, καθώς βρίσκεται οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα.

Τραυματίες και απόντες είναι οι έμπειροι αμυντικοί Κλαουντίνιο, Καρλάο.

Ιτουάνο Στατιστικά

*Εχει 7/10 N/G εντός έδρας

*Εχει 8/10 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς:  Η Σπορτ Ρεσίφε κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Τομπένσε, ανοίγοντας το σκορ με τον Ζορζίνιο στο 14ο λεπτό, ενώ παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Άλεξ Σάντρο στο 32’ , πέτυχε δύο τέρματα ακόμη με τους Ζορζίνιο (34’), Λουτσιάνο Ζούμπα (54’), πριν δεχθεί και δεύτερο τέρμα από τον Αλεξ Σάντρο στο 70ο λεπτό.

Η Σπορτ Ρεσίφε επικράτησε 3-2 εντός έδρας της Τομπένσε, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, δείχνοντας να βρίσκεται σε αρκετά καλή αγωνιστική κατάσταση αυτή την περίοδο. Μάλιστα μακριά από την έδρα της έχει εφτά νίκες σε 14 αγώνες, έχοντας χάσει μόνο δύο φορές από την Σεαρά.

Είναι μία θέση πάνω από τη σημερινή της αντίπαλο και με μόλις ένα βαθμό περισσότερο, αλλά έχοντας παίξει μόλις τρεις αγώνες!

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο πλάγιος μπακ Εντουάρντο και οι επιθετικοί Λαμπαντέγια, Παουλίνιο.