* No Goal τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (01/12): Καραγκιουμρούκ – Ιστανμπούλσπορ 3-0

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΙΣΤΑΝΜΠΟΥΛΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-3) επί της Χατάισπορ. Στο 14’ ο Τζάκσον έχασε πέναλτι για την Ιστανμπούλσπορ κι εν συνεχεία σκόραραν οι Λοσάι (68’), Μαμαντού (71’), Τεμέλ (87’).

Ανέβαλε το μαθηματικό της υποβιβασμό για μία εβδομάδα η ουραγός, την Κυριακή έβγαλε απίθανο διπλό στην ουδέτερη Μερσίν, σταματώντας αρνητικό σερί 10 αγώνων (0-3-7).

Μπήκε με επιθετικές διαθέσεις στο παιχνίδι, αλλά απέτυχε να προηγηθεί από την άσπρη βούλα και στο “ριμπάουντ” της απόκρουσης. Έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με οριακή υπεροχή στην κατοχή (53%) και είχε δύο ακόμη σημαντικές ευκαιρίες να προηγηθεί πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος οπισθοχώρησε, αλλά παρέμεινε πιο επικίνδυνη στις μεταβάσεις, έτσι πήρε προβάδισμα. Γλίτωσε την άμεση ισοφάριση σε απίθανη χαμένη ευκαιρία των γηπεδούχων και δεν άργησε να βγάλει νέα φαρμακερή κόντρα για το 0-2. Παρέδωσαν πνεύμα οι γηπεδούχοι για να βρει και τρίτο γκολ στο χώρο.

Και η προηγούμενη νίκη της ήταν εκτός έδρας (22/01), τελευταία φορά που κέρδισε στο γήπεδό της ήταν 25 Νοεμβρίου, στο 0-2-7 το ρεκόρ της έκτοτε.

Στα αγωνιστικά νέα, επέστρεψαν στο προηγούμενο οι Γιασάρ (αρ. μπακ), Ερντογάν (στόπερ), αλλά οι Ντουχάνεϊ (δεξί μπακ), Οζτούρκ (μέσος), Σαραλιόγλου (μέσος), Γκεντικλί (φορ) παραμένουν τραυματίες.

ΙΣΤΑΝΜΠΟΥΛΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 5/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΜΡΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από τη Φενέρμπαχτσε. Ο Κελές (45+1’) άνοιξε το σκορ για την Καραγκιουμρούκ, αλλά οι Τζέκο (49’) και Μπατσουαγί με πέναλτι (57’) γύρισαν το ματς για τη Φενέρ. Στο 76’ αποβλήθηκε ο Μέντες και στο 90+7’ ο Εϊσερίκ των γηπεδούχων.

Το πάλεψε σκληρά το τοπικό ντέρμπι της περασμένης Κυριακής, αλλά δεν γλίτωσε από τα δόντια της Φενέρ, υπέστη 4η ήττα στα 5 τελευταία ματς πρωταθλήματος, έφτασε τα 7 δίχως νίκη (0-3-4) και διατηρήθηκε εντός επικίνδυνης ζώνης.

Ουσιαστικά φιλοξενούμενη ήταν, αφού οι οπαδοί των “καναρινιών” κυριάρχησαν στις κερκίδες, αλλά το ξεκίνημά της στο ματς ήταν δυναμικό, με ένταση στα μαρκαρίσματα. Ο κίπερ Σιρίγκου την έσωσε σε τετ α τετ αντεπίθεσης και δευτερόλεπτα αργότερα απέτυχε σε παρόμοια κατάσταση ο Γιαλτσίν. Απείλησε ξανά σε μετάβαση, πριν κλείσει το ημίχρονο με ωραία συνεργασία για το 1-0.

Άτυχη στο ξεκίνημα του ημιχρόνου, όταν το σουτ του Τζέκο κόντραρε για το 1-1, υπερβολικό το μαρκάρισμα του χαφ της για το πέναλτι της ανατροπής. Δεν είχε αντίδραση από την στιγμή που βρέθηκε πίσω στο σκορ, γλίτωσε από μεγαλύτερο σκορ και πληγώθηκε με δύο αποβολές για την συνέχεια.

Με τη διαιτησία τα έβαλε μετά το τέλος του αγώνα ο κόουτς Καφκάς, ο οποίος δεν μπορεί να υπολογίζει για το σημερινό γειτονικό ταξίδι στους τιμωρημένους Τσεκερίνι (στόπερ), Εϊσερίκ (μέσος), Μέντες (εξτρέμ) και στον τραυματία Μορ (εξτρέμ).

Στο 0-1-10 το επί μέρους εκτός έδρας ρεκόρ της, στο 0-3-12 μετά το διπλό της πρεμιέρας στην σεζόν! Την Τετάρτη ταξιδεύει στην Τραπεζούντα για τον 1ο ημιτελικό Κυπέλλου.