Interwetten: Μονόδρομος η νίκη για την Γκλάντμπαχ!

Ανανεώθηκε:
interwetten logo

Η Γκλάντμπαχ παίζει την έδρα της με την Κολωνία (19:30), για το πρωτάθλημα Γερμανίας, και η Interwetten προσφέρει το κρίσιμο αυτό παιχνίδι με μεγάλη γκάμα αγορών και πλήθος στοιχηματικών επιλογών.

Μία κρύο, μία ζέστη, είναι τον τελευταίο καιρό η Γκλάντμπαχ, στην Bundesliga. Οι γηπεδούχοι έχουν δύο νίκες, μια ισοπαλία και μία ήττα, στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους για το πρωτάθλημα. Έτσι, έχουν πέσει στην πέμπτη θέση, με ματς λιγότερο. Αν κερδίσουν σήμερα, επιστρέφουν στην τετράδα και μειώνουν τη διαφορά από την κορυφή στους έξι πόντους. Φυσικά, η υπόθεση «τίτλος» έχει δυσκολέψει πάρα πολύ για την ομάδα του Ρόζε. Η ήττα στο ντέρμπι με τη Ντόρτμουντ φαίνεται πως ήταν καταδικαστική. Δεν ήταν καλή η Γκλάντμπαχ σε αυτό το παιχνίδι, και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Πριν από αυτό το ματς, τα «Πουλάρια» είχαν περάσει νικηφόρα, με 2-3, από το γήπεδο της Άουγκσμπουργκ. Στο σημερινό, εξ αναβολής, ματς, έχουν την ευκαιρία να καλύψουν σε κάποιο βαθμό το χαμένο έδαφος.

Γκλάντμπαχ – Κολωνία στην Interwetten

Η Κολωνία όμως, δεν αποτελεί εύκολη αντίπαλο. Αντίθετα, βρίσκεται σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση, στο καλύτερο μομέντουμ της τη φετινή σεζόν. Μετράει τρεις συνεχόμενες νίκες στην Bundesliga, με εντυπωσιακές εμφανίσεις. Την περασμένη αγωνιστική, κέρδισε την Πάντερμπορν με 1-2. Ξεχωρίζουν βέβαια, οι εμφατικές της νίκες επί της Χέρτα (0-5) και επί της Σάλκε (3-0). Δεν μπορούν να κινδυνεύσουν με υποβιβασμό, από ό,τι φαίνεται. Απέχουν πλέον 14 πόντους από την επικίνδυνη ζώνη, και 10 από τα μπαράζ. Παίζει πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, και στην άμυνα και στην επίθεση. Έχει δεχτεί μόλις ένα γκολ τα τρία τελευταία ματς που έδωσε, ενώ πέτυχε δέκα! Δύσκολη η αποστολή της σήμερα, αλλά θα προσπαθήσει να πάρει θετικό αποτέλεσμα.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε όλα τα κύρια στοιχήματα για το παιχνίδι, αλλά και μεγάλη γκάμα εναλλακτικών επιλογών. Για παράδειγμα, το Ακριβές Σκορ, Ημίχρονο/Τελικό, Αγορές Ημιχρόνου, Ασιατικά Χάντικαπ, Κόρνερ, Κάρτες και Σκόρερ, μεταξύ άλλων. Φυσικά, το παιχνίδι θα προσφερθεί και για live στοιχηματισμό, με εξίσου μεγάλη γκάμα αγορών.