Interwetten: Λειψία – Ντόρτμουντ με κορυφαίες αγορές

Ανανεώθηκε:
interwetten

Για την 33η αγωνιστική στη Bundesliga, η Λειψία υποδέχεται τη Ντόρτμουντ (16:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Λειψία – Ντόρτμουντ στην Interwetten

Αήττητη παραμένει εδώ και 13 αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Λειψία, όπου και μετράει πέντε νίκες και οκτώ ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν υποδέχθηκε τη Φορτούνα Ντίσελντορφ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Παρότι προηγήθηκε με 2-0, χάρη στα τέρματα των Καμπλ (60′) και Βέρνερ (63′), δέχθηκε την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά (87′, 90’+2). Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε Goal/Goal. Επτά νίκες, οκτώ ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Ντόρτμουντ, μετά από τις τρεις διαδοχικές νίκες επί των Πάντερμπορν (1-6 εκτός), Χέρτα Βερολίνου (1-0 εντός) και Φορτούνα Ντίσελντορφ (0-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουσιάν Φαβρ υποδέχθηκε τη Μάιντζ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο 33′, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 49ο λεπτό, με πέναλτι. Στα τρία τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε No Goal και Under 2.5. Εννέα νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.