Interwetten: Ερυθρός Αστέρας – Κλουζ με κορυφαίες αγορές (17/08)

Ανανεώθηκε:
interwetten

Στις 22:00, Ερυθρός Αστέρας και Κλουζ μάχονται στη φάση των πλέι-οφς του Europa League και η Interwetten προσφέρει πλήθος στοιχηματικών αγορών.

Ερυθρός Αστέρας – Κλουζ στην Interwetten

Δεν τα κατάφερε ο Ερυθρός Αστέρας να πάρει θέση για τα πλέι-οφς του Τσάμπιονς Λιγκ. Δέχτηκε την ήττα από τη Σέριφ Τιρασπόλ στη Μολδαβία αδυνατώντας να κάνει το κάτι παραπάνω. Η εκτός έδρας ήττα (1 – 0) ήρθε με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου από τον Αρμπολέδα.

Έπαιξε και έχασε, φεύγοντας από τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ με πικρή γεύση η Κλουζ. Δέχτηκε την ήττα από την Γιούνγκ Μπόις εκτός έδρας, με 3 – 1 (πρώτος αγώνας 1-1). Παρόλο που οι Ρουμάνοι δεν έμειναν με σταυρωμένα τα χέρια, καθώς ο Ομρανί έδωσε προβάδισμα για την ομάδα στο 4΄, δεν τα κατάφεραν. Με τον Πάουεν στο 63΄ να βγαίνει εκτός έπειτα από κόκκινη.

Όπως φαίνεται και από τις αποδόσεις interwetten, ο Ερυθρός Αστέρας είναι το φαβορί στο παιχνίδι. Αναλυτικά, ο άσος είναι στο 1.80, η ισοπαλία στο 3.25, και το διπλό στο 4.50.

Ενδιαφέροντα στατιστικά:

• Στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας ματς του Ερυθρού Αστέρα δεν έχουν σκοράρει και οι δύο ομάδες (στο 1.70 το No Goal)
  • Στα πέντε από τα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από το γήπεδο της Κλουζ μπήκε ζυγός αριθμός τερμάτων (στο 1.80 το ζυγά τέρματα)