*Στον πρώτο γύρο: Μπραγκαντίνο-Ιντερνασιονάλ 0-0

*Τέσσερα σερί N/G μαζί μα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ιντερνασιονάλ έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Παλμέιρας, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Ζε Ραφαέλ στο 38’, το δεύτερο από τον Έντρικ στο 59’, με τον Ρόνι στο 88’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Ιντερνασιονάλ γνώρισε άλλη μία “βαριά” εκτός έδρας ήττα, με 3-0 από την Παλμέιρας, αποδεικνύοντας και πάλι πώς έχει προβλήματα με τις δυνατές ομάδες της κατηγορίας.

Συγκεκριμένα έχει παίξει 10 αγώνες με τις ομάδες της πρώτης εξάδας του βαθμολογικού πίνακα και έχει μόνο τρεις νίκες και τέσσερις ήττες. Αυτό θα προσπαθήσει να βελτιώσει απόψε, αντιμετωπίζοντας άλλη μία ομάδα που είναι αρκετά ψηλά και διεκδικεί τίτλο.

Πάντως στο γήπεδό της δεν κερδίζει εδώ και τρεις αγώνες, αλλά με δύο ισοπαλίες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί.

Χρειάζεται πλέον βαθμούς, αφού έχει πλησιάσει επικίνδυνα, στο +2 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού! Παρόλο που ακόμη είναι σε θέση που οδηγεί στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα!

Ιντερνασιονάλ Στατιστικά

*10/14 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*10/14 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μπραγκαντίνο έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Φλαμένγκο, με ένα γκολ του Ντ’ Αρασκαέτα στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μπραγκαντίνο ηττήθηκε και από την Φλαμένγκο με 1-0 εκτός έδρας, αποδεικνύοντας αυτό που έλεγαν αρκετοί στη Βραζιλία, πώς δεν έχει το ειδικό βάρος να διεκδικήσει τον τίτλο. Πάνω που έδειξε υποψήφια πρωταθλήτρια, στα τρία τελευταία παιχνίδια πήρε μόνο ένα βαθμό και αυτόν με γκολ στις καθυστερήσεις.

Παρόλο που θεωρητικά τίποτα δεν έχει τελειώσει, αφού είναι μόλις στο -3 από την κορυφή, το πρόβλημα είναι πώς διεκδικούν τον τίτλο και πολλές άλλες ομάδες! Άλλωστε η ίδια είναι στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούτε καν στις θέσεις που οδηγούν απευθείας σε ομίλους του επόμενου Κόπα Λιμπερταδόρες! Βέβαια στα προκριματικά του θα συμμετάσχει κατά 99%.