*Στις 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους, οι Ρεντ Μπουλς μετράνε τρεις νίκες έναντι μίας της Ίντερ Μαϊάμι.

ΙΝΤΕΡ ΜΑΪΑΜΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς γκολ απέναντι στη Φιλαδέλφεια, για την περασμένη αγωνιστική. Ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο, δίχως όμως να εκμεταλλευτεί κάποια από τις ευκαιρίες της για να σκοράρει. Παθητικός ο ρόλος της στο β’ μέρος, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν, αλλά να μην μπορούν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Έτσι, το 0-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για το Μαϊάμι (1-2-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Η ομάδα του Φιλ Νέβιλ βρίσκεται στην προτελευταία θέση της Ανατολικής Περιφέρειας, στο -3 από την πρώτη επτάδα. Εντός έδρας παραμένει αήττητη στα τελευταία τρία παιχνίδια πρωταθλήματος (2-1-0), έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ σε όλα.

Τραυματίες οι Φράι, Τζόουνς, Ρόμπινσον, Μάρσμαν, Ουζόα και Σέιλορ.

Ίντερ Μαϊάμι Στατιστικά

*5 συνεχόμενα over2.5+goal/goal στα εντός έδρας παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΡΕΝΤ ΜΠΟΥΛΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 3-3 απέναντι στο Σικάγο, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, προηγήθηκε νωρίς (1-0 στο 20′), για να δεχθεί την ολική ανατροπή στο 49ο λεπτό του παιχνιδιού (1-1 στο 38′). Έβγαλε αντίδραση, πίεσε και ισοφάρισε σε 2-2 στο 58′. Το Σικάγο κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα στο 89′ και ενώ όλα έδειχναν ότι θα έφευγε με τη νίκη, ο Κλιμάλα διαμόρφωσε το τελικό 3-3 για τους Ρεντ Μπουλς στο 90+1′.

Έτσι, οι Ρεντ Μπουλς παρέμειναν αήττητοι για όγδοο συνεχόμενο παιχνίδι (4-4-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκονται στην 5η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας, στο -1 από την πρωτοπόρο Φιλαδέλφεια. Παραμένουν αήττητοι στα πρώτα έξι εκτός έδρας παιχνίδια τους στο πρωτάθλημα (5-1-0), έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα τέσσερα από αυτά.

Τραυματίες οι Ρέγιες, Καρμόνα, Μονζόν, Ενγκομά και Φλέτσερ. Εκτός λόγω υγειονομικών πρωτοκόλλων ο Τόλκιν.