*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ινβερνές-Ντανφέρμλιν 1-1.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Ντανφέρμλιν-Ινβερνές 1-1.

ΙΝΒΕΡΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Άρμπροουθ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον ΜακΚίνον στο 82’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χάρπερ στο 90+4’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για την Ινβερνές. Μπορεί να μην απειλήθηκε ιδιαίτερα, όμως υπέκυψε στα τελευταία λεπτά, παρ’ όλα αυτά στις καθυστερήσεις βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Ντανφέρμλιν. Είναι μεν μαχητική, παρ’ όλα αυτά δυσκολεύεται να αποσπάσει ιδιαίτερα θετικά αποτελέσματα. Σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως τα αμυντικά της προβλήματα είναι πολλά και δεν λένε να την αφήσουν σε ησυχία, με αποτέλεσμα να της κοστίζουν μονίμως.

Ινβερνές Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΝΤΑΝΦΕΡΜΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πάρτικ Θιστλ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γκράχαμ στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουόλκοτ στο 37’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Τοντ στο 55’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπέντζαμιν στο 65’.

Εξαιρετική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Ντανφέρμλιν. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίωρο, όμως στη συνέχεια αύξησε την πίεσή της και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το με σχετική άνεση.

Μια αντίστοιχη εμφάνιση με παρόμοιο αποτέλεσμα θα ήθελε να αποσπάσει από το σημερινό παιχνίδι, θέτοντας γερές βάσεις για παραμονή. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων, παρ’ όλα αυτά θα πρέπει να δείξει εξίσου προσοχή στα δικά της καθήκοντα, αφού σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ.