*7η αγωνιστική της τρίτης φάσης των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022.

*12 εθνικές ομάδες, χωρισμένες σε 2 γκρουπ. Οι 2 πρώτοι από κάθε γκρουπ προκρίνονται στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

*Οι 2 ομάδες που θα τερματίσουν στην 3η θέση του κάθε γκρουπ δίνουν αγώνες μπαράζ μεταξύ τους.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας στο βαθμολογικό πίνακα, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι 4 από τις τελευταίες 5 επίσημες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΗΝΩΜΕΝΑ ΑΡΑΒΙΚΑ ΕΜΙΡΑΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τελευταία τους αγωνιστική υποχρέωση η βαριά ήττα με 5-0 από το Κατάρ στις 10/12/21, για το FIFA Arab Cup. Η ομάδα του Φαν Μάρβαϊκ ήταν κάκιστη στο 1ο ημίχρονο, στο οποίο δέχτηκε και τα 5 γκολ της αναμέτρησης. Στο β’ μέρος, με το Κατάρ να έχει ρίξει τους ρυθμούς του, τα Η.Α.Ε. δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες, αλλά μάταια, με το 5-0 να μένει μέχρι τέλους.

Ήταν η 2η συνεχόμενη ήττα τους σε επίσημο παιχνίδι. Βρίσκονται στην 3η θέση του Γκρουπ Α, στο +1 από τον 4ο Λίβανο και στο +2 από το 5ο Ιράκ. Μετράνε 3 ισοπαλίες στα 6 παιχνίδια τους στον όμιλο. Έχουν δεχτεί γκολ στα 3 από τα τελευταία 5 παιχνίδια τους.

Ο Μοχανάντ Σαλέμ ανακοίνωσε την αποχώρηση του από την εθνική ομάδα, ενώ ο Λίμα παραμένει τραυματίας.

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε τη συντριβή με 5-0 από το Κατάρ, για το FIFA Arab Cup.

Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα Στατιστικά

*Ν/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια τους. (Δες το στην ιντερβετεν)

*Under1.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια τους.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΥΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τελευταία της αγωνιστική υποχρέωση η ήττα με 1-2 από τη Μαυριτανία στις 06/12/21, για το FIFA Arab Cup. Μετά από ένα 1ο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, ο ρυθμός άνοιξε στο β’ μέρος, με τη Μαυριτανία να ανοίγει το σκορ στο 50′. Άμεση η αντίδραση της Συρίας, με τον Αλμπαχέρ να ισοφαρίζει σε 1-1 δύο λεπτά αργότερα. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 90+5′ από τον Τανζί.

Ήταν η 3η της ήττα στα τελευταία 4 επίσημα παιχνίδια της. Βρίσκεται στην τελευταία θέση του Γκρουπ Α, χωρίς νίκη ακόμη (0-2-4), αλλά στο -4 από την 3η θέση, που οδηγεί στα μπαράζ για την τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Έχει δεχτεί γκολ στα 9 από τα τελευταία 10 επίσημα παιχνίδια της.

Μοναδική απουσία ο τιμωρημένος ο Αχμέντ Ασκάρ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-2 από τη Μαυριτανία, για το FIFA Arab Cup, στις 06/12/21.