*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χάντερσφιλντ-Γουότφορντ 0-0.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ρόδεραμ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Ασπρίγια στο 58’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με θετικό αποτέλεσμα για τη Γουότφορντ. Είχε ευκαιρίες, απείλησε όμως μόλις με μία από αυτές την αντίπαλη εστία, αλλά κατάφερε να τη μετουσιώσει σε γκολ. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή παρά την πίεση που δέχθηκε, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη έστω και δύσκολα.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει στο σημερινό παιχνίδι, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Σε γενικές γραμμές δεν πείθει με την εικόνα της, καθώς ναι μεν σκοράρει με συνέπεια, όμως είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ. Μαχητική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, συνηθίζει να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με μεγαλύτερη άνεση, αν και αυτό δεν την έχει βοηθήσει όσο θα ήθελε ώστε να αποσπάσει αρκετά θετικά αποτελέσματα. Μετράει μία νίκη στα τελευταία οκτώ παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

Γουότφορντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Χαλ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκρέιβς στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ρουντόνι στο 90+2’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκρέιβς στο 90+4’.

Πάλεψε η Χάντερσφιλντ, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα κόντρα στη μαχητική Χαλ. Μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ από νωρίς, όμως στην επανάληψη βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Παρ’ όλα αυτά ελάχιστα λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν και πάλι, μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης.

Δύσκολο το έργο της στο σημερινό παιχνίδι, παρ’ όλα αυτά έχει αποδείξει πως είναι μαχητική και μπορεί να βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους, εκμεταλλευόμενη τα πολλά αμυντικά προβλήματα που δείχνει να έχει. Δεν βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση αυτή την περίοδο, δυσκολεύεται πάρα πολύ στις εξόδους της, ενώ είναι μόλις στο +2 από την 22η ΚΠΡ. Κακή αμυντικά, δέχεται μονίμως γκολ, με αποτέλεσμα αυτό να της στοιχίζει συχνά.