*21η αγωνιστική

*5/7 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Όλνταμ, με τέρμα του Νόργουντ στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σε κακή αγωνιστική κατάσταση η Γουόκινγκ, αφού έχασε και από την Όλνταμ με 0-1 εντός έδρας, γνωρίζοντας τέταρτη συνεχόμενη ήττα, στο πρώτο παιχνίδι του Ντάιερ ως υπηρεσιακού προπονητή και ενώ βρίσκεται σε αναζήτηση νέου τεχνικού.

Και πώς να γίνει διαφορετικά, όταν έχει εννιά ήττες στα 11 τελευταία παιχνίδια της!

Αυτή τη στιγμή είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα, από τη ζώνη του υποβιβασμού. Και ενώ πέρυσι συμμετείχε στα play off για την άνοδο.

Γουόκινγκ Στατιστικά

*7/11 under 2,5 εντός έδρας, 6/10 στο πρωτάθλημα

*7/11 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 6/10 στο πρωτάθλημα

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Σάουθεντ, αν και προηγήθηκε με τον Γκριγκ στο 27’. Όλα άλλαξαν μέσα σε δύο λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, όταν αρχικά ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Μπριτζ στο 61’ πριν δεχθεί και δεύτερο τέρμα από αυτογκόλ του Ολντέικερ δύο λεπτά αργότερα.

Η Τσέστερφιλντ γνώρισε μόλις τη δεύτερη φετινή της ήττα στη σεζόν, πάλι μακριά από την έδρα της, με 2-1 από την Σάουθεντ. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από 15 αγώνες, με 14 νίκες σε αυτό το διάστημα.

Εχει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, μοιάζει μακράν η καλύτερη ομάδα της και είναι το “καυτό” φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου και της απευθείας ανόδου.

Αφού ακόμη και με την τελευταία ήττα, είναι ακόμη πρωτοπόρος, στο +5 από την δεύτερη θέση και με αγώνα λιγότερο.