*Στον πρώτο γύρο: Γκέιτσχεντ – Γουόκινγκ 1-3

*Έξι σερί G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*7/7 αγώνες με 2-3 γκολ στην έδρα της Γουόκινγκ

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γουίλντστοουν, ισοφαρίζοντας με τον Κένταλ στο 79ο λεπτό το γκολ που δέχθηκε από τον Φέργκιουσον στο 66’.

Η Γουόκινγκ δείχνει φοβερή αδυναμία να “ξεκολλήσει” από εκεί που έχει βρεθεί, αφού έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γουίλντστοουν, συμπληρώνοντας τέσσερις σερί αγώνες χωρίς νίκη, με δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Γενικώς κερδίζει δύσκολα, έχει μόνο δύο νίκες στα τελευταία δέκα παιχνίδια της, με έξι ήττες ταυτόχρονα σε αυτό το διάστημα.

Και ενώ πέρυσι διεκδίκησε άνοδο μέσω των play off, φέτος τα αποτελέσματα της είναι τόσο τραγικά που βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -4 πλέον από μία θέση παραμονής και με αρκετά άσχημη διαφορά τερμάτων.

Όλα αυτά παρόλο που άλλαξε και προπονητή, χωρίς να υπάρχει κάποια διαφορά μετά την αλλαγή.

Γουόκινγκ Στατιστικά

*7/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια

*6/9 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Όξφορντ Σίτι, ανοίγοντας το σκορ με πέναλτι του Χάναντ στο 16ο λεπτό, ενώ μετά το 37’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα και το εκμεταλλεύτηκε χατ τρικ του Ντινάγκα στο δεύτερο ημίχρονο (47’, 57’. 93’.

Η Γκέιτσχεντ επικράτησε 4-0 εντός έδρας της Όξφορντ Σίτι, όσο εύκολα δείχνει το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη της νίκη, έκτη στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν χάνει! Επίσης έχει τέσσερις σερί νίκες μακριά από το γήπεδο της.

Δείχνει σιγά – σιγά να ξεπερνάει την απώλεια κάποιων καλών δανεικών που κλήθηκαν πίσω από την ομάδα τους, αλλά και την πώληση του δεύτερου σκόρερ της στους Μίλτον Κέινς Ντονς, εκεί που πήγε και ο πρώην προπονητής της.

Μετά από αυτά τα αποτελέσματα της, μπήκε πάλι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγουν στα play off για άνοδο. Μάλιστα πλέον είναι στην 5η θέση, στο +3 από την όγδοη που δεν οδηγεί πουθενά και με τέτοια διαφορά τερμάτων που θεωρείται απόσταση ασφαλείας.