*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε όλους τους αγώνες στο σημερινό κουπόνι στοιχήματος

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Φούλαμ Κ21 με σκορ 3-2, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τέιλορ στο 22’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 37’. Το 2-1 πέτυχε ο Ο’Νέιλ στο 48’ και το 3-1 ο Τζόσεφ στο 79’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εσένγκα στο 82’.

Καλή εμφάνιση και νίκη-πρόκριση για τη Γουίκομπ. Μπήκε δυνατά και πήρε από νωρίς ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, ενώ δεν πτοήθηκε σε καμία περίπτωση από το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν δύο φορές.

Να ξεφύγει από τα αρνητικά αποτελέσματα θέλει ιδανικά, επιστρέφοντας στις νίκες. Σε γενικές γραμμές δεν είναι ιδιαίτερα πειστική με την εικόνα της, έχει πολλά αμυντικά προβλήματα, τα οποία την έχουν «πληγώσει», όντας πλέον κάτω από το πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νοτς Κάουντι με σκορ 2-3, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπόουμαν στο 1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπρίντλεϊ στο 38’. Το 1-2 πέτυχε ο Μπόουμαν στο 49’ και το 1-3 ο ίδιος στο 56’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάντερσον στο 75’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Σριούσμπερι. Πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ, ενώ παρά το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε, κατάφερε στην επανάληψη να πάρει ξανά προβάδισμα στο σκορ, ενώ στη συνέχεια σκόραρε ξανά, «σφραγίζοντας» στην ουσία την πρόκριση.

Σε καλό «φεγγάρι» αυτή την περίοδο, έχει δείξει σημαντική βελτίωση στις τελευταίες αναμετρήσεις της, βρίσκοντας δίχτυα με τεράστια ευκολία. Αμυντικά παραμένει ασταθής, αποτυγχάνοντας να κρατήσει το μηδέν στην εστία της σε παραπάνω από μία αναμετρήσεις το τελευταίο διάστημα. Μετριότατη στις εξόδους της, παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα στις οκτώ πρόσφατες, μετρώντας μόλις μία ισοπαλία.