3η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νορθάμπτον με σκορ 1-2, στα πλαίσια του πρώτου γύρου για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γιάκομπσον στο 28’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπουγκάιλ-Μέλορ στο 34’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Απέρε με πέναλτι στο 76’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της η Γουίκομπ παρά τη νίκη της. Η αποτελεσματικότητα του πρώτου ημιχρόνου ήταν αυτή που της έδωσε ουσιαστικά την πρόκριση, αφού στο υπόλοιπο ματς βρισκόταν υπό πίεση από τους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να διαπεράσουν την συμπαγή άμυνά της, καθώς και τον σε πολύ καλή μέρα τερματοφύλακά της.

Την άμεση επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει και έχει την ευκαιρία να το κάνει έχοντας σαν σύμμαχο την έδρα της. Πολύ δυνατή όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, σκοράρει με μεγαλύτερη ευκολία και παίζει με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. Χρειάζεται παρ’ όλα αυτά βελτίωση η εικόνα της, καθώς μετά τη νίκη της πρεμιέρας οι εμφανίσεις της δεν ήταν αντάξιες των προσδοκιών.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 3-2, στα πλαίσια του πρώτου γύρου για το Λιγκ Καπ Αγγλίας. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Έντμοντσον στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λέιχι στο 45+1’ και στη συνέχεια δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ουντόχ στο 75’. Κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης με τον Ντένις στο 81’, αλλά το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντάνκλι στο 86’.

Πολύ καλή εμφάνιση για τη Σριούσμπερι, η οποία έστω και δύσκολα πήρε την πρόκριση. Μπήκε νωθρά στην αναμέτρηση, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ. Η χαρά τους όμως δεν κράτησε για πολύ, αφού στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου βρήκε το γκολ της ισοφάρισης και στην επανάληψη ανέτρεψε το σκορ, ελέγχοντας παράλληλα και το ρυθμό του αγώνα.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα θέλει να ιδανικά να πάρει μετά τη νίκη-πρόκριση στο κύπελλο. Ήταν πολύ πιο αποτελεσματική στο επιθετικό της κομμάτι, βρίσκοντας δίχτυα, όμως είχε και πάλι πολλά προβλήματα στην άμυνά της, τα οποία δεν λένε να την αφήσουν σε ησυχία. Χωρίς καμία απουσία για το σημερινό ματς, καθώς επέστρεψε και ο Φλάναγκαν που είχε αποβληθεί.