*Δεύτερος γύρος του FA Cup Αγγλίας, πρώτος αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα υπάρξει επαναληπτικός στην έδρα της σημερινής φιλοξενούμενης.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ (Α’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Κόσγκροουβ στο 90+1’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα στο τέλος για τη Γουίκομπ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, με τους γηπεδούχους να αποδεικνύονται αποτελεσματικότεροι, βρίσκοντας δίχτυα στις καθυστερήσεις του ματς.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες στο πρωτάθλημα. Αντιμετωπίζει ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας και έχοντας το πλεονέκτημα έδρας θα πρέπει να δείξει την υπεροχή της εντός των τεσσάρων γραμμών, τόσο για να πάρει την πρόκριση, όσο και για να μην βρεθεί προ εκπλήξεως.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΟΡΚΑΜ (Β’ ΑΓΓΛΙΑΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νιούπορτ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μέλον στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Έβανς στο 28’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Χόουλντεν στο 57’.

Δεν έπεισε ιδιαίτερα με την εικόνα της η Μόρκαμ και γνώρισε την ήττα. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ, όμως στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν οι φιλοξενούμενοι, ισοφαρίζοντας στο ημίωρο και ολοκληρώνοντας την ανατροπή στην επανάληψη.

Την επιστροφή της στις νίκες ψάχνει εδώ και αρκετό καιρό, καθώς προέρχεται από τέσσερις διαδοχικές ήττες. Πάρα πολλά τα προβλήματά της στα μετόπισθεν, δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία και ειδικά μακριά από το γήπεδό της, ενώ ακόμα και που βρίσκει δίχτυα δεν φαίνεται να της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί.