*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Στόουκ με σκορ 2-1, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Γκρίφθς στο 27’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ασάντε στο 64’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βάιντιγκαλ στο 65’.

Ακόμα μία κακή εμφάνιση και μία ακόμα ήττα για τη Γουέστ Μπρομ. Κάκιστο πρώτο μέρος, έμεινε πίσω στο σκορ, ενώ στην επανάληψη ακόμα και που ισοφάρισε, λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε ξανά γκολ, το οποίο έμελλε να καθορίσει και το τελικό αποτέλεσμα.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σουόνσι. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, ώστε να δείξει μια εντελώς διαφορετική εικόνα. Προς το παρόν είναι εμφανές πως έχει πολλά προβλήματα αμυντικά, τα οποία δυσκολεύεται όχι μόνο να λύσει, αλλά ακόμα και να διαχειριστεί ώστε να μειωθούν αγώνα με τον αγώνα. Στα θετικά το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, έχοντας σκοράρει και στα δύο επίσημα παιχνίδια που έδωσε και μάλιστα εκτός έδρας.

Γουέστ Μπρομ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νορθάμπτον, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Το 1-0 ο Πιρόε στο 10’ και το 2-0 ο ίδιος στο 53’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γκίνελι στο 90+4’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Σουόνσι. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και πήρε κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, «καθαρίζοντας» την υπόθεση πρόκριση, σκοράροντας ακόμα 2 φορές.

Φαίνεται να βρίσκει σιγά σιγά ρυθμό και σήμερα έρχεται στο ματς θέλοντας να κυνηγήσει το τρίποντο. Δείχνει πολύ καλύτερα στοιχεία σε σχέση με την αντίπαλό της, όμως αυτό θα είναι το πρώτο εκτός έδρας παιχνίδι που θα δώσει για φέτος και μπορεί να κρύβει πολλές παγίδες. Άκρως θετικό το γεγονός ότι σκοράρει ασταμάτητα μέχρι στιγμής, αλλά ακόμα δεν έχει φανεί το κατά πόσο και αν είναι σκληρή η άμυνά της.