*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σάντερλαντ-Γουέστ Μπρομ 2-1.

Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρόδεραμ, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ασάντε στο 23’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Σουίφτ με πέναλτι στο 45+1’.

Άνετη επικράτηση με καλή εμφάνιση για τη Γουέστ Μπρομ. Επέβαλλε το ρυθμό της, είχε την κατοχή της μπάλας και κατάφερε να προηγηθεί με άνεση από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε, «σφραγίζοντας» το τρίποντο με ένα ακόμη γκολ στις καθυστερήσεις.

Να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί της είναι ο στόχος της, εκμεταλλευόμενη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, όμως είναι παράλληλα και αρκετά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά γκολ. Στο +9 από την 7η Κόβεντρι, έχοντας μία αγωνιστική παραπάνω από εκείνη.

Γουέστ Μπρομ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Λιντς, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Σάντερλαντ. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε με ακόμα λιγότερες την αντίπαλη εστία και δεν κατάφερε να σκοράρει για δεύτερο σερί ματς. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, παρ’ όλα αυτά κατάφερε να κρατήσει την εστία της ανέπαφη χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, καθώς ψάχνει την επιστροφή της στις νίκες. Μετριότητα βγάζει το τελευταίο διάστημα, μετράει μόλις μία νίκη στα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της, ενώ δυσκολεύεται αρκετά στο σκοράρισμα. Στα θετικά το γεγονός ότι κράτησε ανέπαφη την εστία της στις τέσσερις από αυτές. Δεν διεκδικεί κάτι ως το τέλος της σεζόν, αφού εδώ και αρκετές αγωνιστικές έχει μείνει αρκετά πίσω στη μάχη των πλέι-οφ.