*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Αμέρικα-Τσίβας Γουαδαλαχάρα 4-0.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Αμέρικα με σκορ 2-3, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το 0-1 ο Κόουελ στο 12’ και το 0-2 ο Μάριν στο 32’. Το 1-2 πέτυχε ο Μόζο με αυτογκόλ στο 51’ και το 2-2 ο Ζεντέγιας στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αλβαράδο στο 63’.

Πάλεψε η Τσίβας Γουαδαλαχάρα, όμως παρά τη νίκη της δεν μπόρεσε να πάρει την πρόκριση. Άφησε όμως θετικά στοιχεία, εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ρεβάνς θέλει να πάρει σήμερα για τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και θέλει να δείξει μια καλύτερη εικόνα σε σύγκριση με αυτή πριν από δέκα μέρες. Δεν διανύει και την καλύτερη περίοδο της σεζόν, όμως παραμένει δυνατή, σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, παρ’ όλα αυτά έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ.

Τσίβας Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Τσίβας Γουαδαλαχάρα με σκορ 2-3, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το 0-1 ο Κόουελ στο 12’ και το 0-2 ο Μάριν στο 32’. Το 1-2 πέτυχε ο Μόζο με αυτογκόλ στο 51’ και το 2-2 ο Ζεντέγιας στο 60’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αλβαράδο στο 63’.

Τα «χρειάστηκε» η Κλαμπ Αμέρικα που παρά την ήττα της δεν έχασε την πρόκριση. Έμεινε από νωρίς αρκετά πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη έφερε το παιχνίδι στα ίσα, διατηρώντας την απόστασή της στο συνολικό σκορ. Εν τέλη λίγα λεπτά μετά δέχθηκε ακόμη ένα τέρμα, χωρίς αυτό να της κοστίσει.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα πρέπει να πραγματοποιήσει ώστε να περάσει για δεύτερη φορά από την έδρα της Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Είναι σε καλή κατάσταση, δεν αναμένεται να την πτοήσει η ήττα μεσοβδόμαδα, καθώς συνδυάστηκε με πρόκριση, ενώ θέλει σίγουρα να βγάλει αντίδραση, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Σκοράρει ασταμάτητα από την αρχή της σεζόν, ενώ σε γενικές γραμμές είναι αρκετά σταθερή στα μετόπισθεν, έχοντας δεχθεί ελάχιστα γκολ.