*4η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γοδόι Κρουζ-Μπελγράνο 3-1

*Αήττητη στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της απέναντι στην Μπελγράνο η Γοδόι Κρουζ, με πέντε νίκες.

ΓΟΔΟΪ ΚΡΟΥΖ

Προηγούμενο ματς: Η Γοδόι Κρουζ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Ντεφένσα Χουστίσια, παρόλο που προηγήθηκε 0-2 με δύο τέρματα του Κονέτσνι (44’, 55’). Δέχθηκε ένα γκολ από τον Τριπίτσιο στο 86’ και ισοφαρίστηκε από τον Πράτο στις καθυστερήσεις.

Η Γοδόι Κρουζ παρέμεινε για τέταρτο σερί παιχνίδι αήττητη, αλλά έφερε δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία, πάλι μακριά από την έδρα της, με ίδιο σκορ μάλιστα, 2-2!

Αλλά στο γήπεδο της έχει χάσει φέτος μόνο από την Εστουδιάντες, σε 15 παιχνίδια, ούσα αήττητη στα 13 τελευταία , με εννιά νίκες σε αυτό το διάστημα.

Είναι οριακά στις θέσεις που οδηγούν στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα, έχοντας ελπίδες ακόμη και να διεκδικήσει συμμετοχή στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες.

Γοδόι Κρουζ Στατιστικά

*8/15 G/G εντός έδρας το 2023

*8/15 over 2,5 εντός έδρας το 2023

ΜΠΕΛΓΚΡΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Μπελγράνο έφερε 1-1 εντός έδρας με την Νιούελς Ολντ Μπόις, παρόλο που προηγήθηκε με τον Σάντσες σο 38ο λεπτό, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Σφόρζα στο 69’.

Η Μπελγράνο αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Νιούελς Ολντ Μπόις, δεύτερη ισοπαλία της στους τρεις τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια νίκη.

Αλλά μακριά από την έδρα της έχει περισσότερα προβλήματα, με εφτά ήττες στα εννιά τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, όλες χωρίς να σκοράρει καν!

Είναι από τις ομάδες που δεν θα κινδυνεύσουν και αν καταφέρουν να κάνουν μία καλή πορεία σε αυτό το μισό της σεζόν, ίσως διεκδικήσει και μία θέση που θα οδηγήσει στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.