*7η αγωνιστική

*GG στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Νυρεμβέργη. Ο Μιχάλσκι έκανε το 1-0 στο 8′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Ουζούν στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε η Γκρόιτερ Φιρτ από την έδρα της Νυρεμβέργης. Κρατήθηκε ζωντανή στο ντέρμπι της Φρανκονίας χάρη στην εκπληκτική εμφάνιση του Μιχάλσκι που σκόραρε το μοναδικό γκολ της. Παράλληλα είχε σπουδαία αμυντικά στατιστικά και 83% ποσοστό ευστοχίας στις πάσες.

Το “τριφύλλι” θα αντιμετωπίσει για 45η φορά την Καρλσρούη στη δεύτερη κατηγορία: Έχει απολογισμό 14 νίκες, δέκα ισοπαλίες και 20 ήττες (διαφορά γκολ 58-65). “Θα αντιμετωπίσουμε μία πολύ έμπειρη ομάδα”, είπε ο προπονητής Τσόρνιγκερ.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Καϊζερσλάουτερν. Ο Ατσέ άνοιξε το σκορ στο 5′, προτού ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Βάνιτσεκ (45+5′).

Βρέθηκε σε εξαιρετική μέρα, ωστόσο δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις σπουδαίες ευκαιρίες που δημιούργησε πετώντας δύο βαθμούς εντός έδρας με την Καϊζερσλάουτερν. Στάθηκε εξαιρετικά τυχερή στο 33′ όταν ο Ρίτερ σημάδεψε το δεξί δοκάρι του Ντρέβες που κατέγραψε συνολικά έξι αποκρούσεις.

Από την στιγμή που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της Καρλσρούης, ο Κρίστιαν Άινερ παραμένει αήττητος με την Γκρόιτερ Φιρτ (3-2-0). “Θα πρέπει να παρουσιαστούμε ιδιαίτερα προετοιμασμένοι”, ανέφερε χαρακτηριστικά αυτός. Διαθέσιμος και πάλι ο σημαντικός Στιντλ.