*No Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ανζέ – Γκρενόμπλ 1-0

✅ Δες εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΓΚΡΕΝΟΜΠΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Παρί, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Εμπεμπά στο 25ο λεπτό, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (61′, 76′).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα είναι εδώ και οκτώ αναμετρήσεις η Γκρενόμπλ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λοράν Περλάντ φιλοξενήθηκε από την Παρί, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Για ακόμη μια φορά προβλημάτισε αρκετά με την εμφάνιση της, παρότι ευτύχησε να προηγηθεί στα μέσα του ημιχρόνου και στη μοναδική αξιόλογη ευκαιρία της. Δεν άντεξε στην πίεση που δέχθηκε στην πορεία, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ανατροπή.

Αυτή ήταν και η έβδομη ήττα σε αυτό το αρνητικό σερί που “τρέχει” στο οποίο έχει και μια ισοπαλία με τη Γκινγκάμπ (0-0 εντός). Βρίσκεται έτσι στο +6 από τη ζώνη του υποβιβασμού, αναζητώντας άμεση αντίδραση. Επικράτησε μια φορά στα έξι πιο πρόσφατα εντός της (1-3-2). Απουσιάζουν λόγω τιμωρίας οι Ριγκό και Σανιάνγκ.

Γκρενόμπλ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΝΖΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Λαβάλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω μόλις στο τέταρτο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 87′ με το πέναλτι του Αμπντελί.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ανζέ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε με 2-4 επί της Κονκαρνό. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Αλεξάντρ Ντουζέ υποδέχθηκε τη Λαβάλ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Με το “καλημέρα” βρέθηκε πίσω στο σκορ και παρότι προσπάθησε να αντιδράσει, ήταν αρκετά επιπόλαιη στις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν. Παρόλα αυτά, κέρδισε πέναλτι προς το φινάλε και κατάφερε έστω να σώσει στο βαθμό.

Μοιράζεται έτσι τη δεύτερη θέση με τη Σεντ Ετιέν, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο όμως, οπότε και έχει την ευκαιρία απόψε να την προσπεράσει. Πανηγύρισε όμως ένα διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της (1-1-4). Εκτίει τιμωρία ο μπακ Λιλιάν Ραολισοά.