*23η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Οπεράριο – Γκρέμιο 0-1

ΓΚΡΕΜΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρέμιο κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Γκουαρανί, ανοίγοντας το σκορ με τον Βιγιασάντι στο 19ο λεπτό και αφού γλίτωσε από την ισοφάριση σε δύο – τρεις περιπτώσεις, πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Γκάμπριελ Τεξέιρα στο 75’, πριν δεχθεί ένα τέρμα στην τελευταία, κυριολεκτικά, φάση του αγώνα, από τον Ζοάο Βίκτορ.

H Γκρέμιο κέρδισε ξανά εκτός έδρας μετά από οκτώ σερί ισοπαλίες και εννιά αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, με 1-2 την Γκουαρανί, ενώ έφτασε τα 16 συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα, αν και έχει εννιά ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα! Στο γήπεδό της μάλιστα όχι απλά είναι αήττητη εδώ και εννιά αγώνες, έχει οκτώ νίκες, έξι σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας και παραμένει εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο, ανεβαίνοντας μάλιστα και μία θέση, ούσα πλέον στην 3η, πάντα μακριά, στο -9 από την κορυφή και την πρωτοπόρο Κρουζέιρο, όμως έχει ξεφύγει πλέον στο +7 από την 5η θέση που δεν εξασφαλίζει άνοδο.

Εξακολουθούν να λείπουν λόγω τραυματισμού ο μέσος Μπενίτεζ και ο αμυντικός Κάνεμαν, χτύπησε και ο μέσος Τιάγκο Σάντος που θα απουσιάσει, επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Μπιτέλο.

Γκρέμιο Στατιστικά

*Εχει 16/19 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 11/18 under 2,5 εντός έδρας, 7/10 στο εθνικό πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΟΠΕΡΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Οπεράριο κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ναούτικο, χάρη σε ένα γκολ του Λεονάρντο Καλίλ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις για τις δύο ομάδες.

Η Οπεράριο επέστρεψε στις νίκες έπειτα από έξι αγώνες, με ένα γκολ στα τελευταία λεπτά του εντός έδρας αγώνα της με την Ναούτικο, την οποία κέρδισε με 1-0. Μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις συνεχόμενες ήττες και δεν κερδίζει εδώ και πέντε αγώνες, έχοντας νικήσει γενικώς μόνο στην έδρα της Γκουαρανί στο εθνικό πρωτάθλημα.

Το τελευταίο αποτέλεσμα της έδωσε μία βαθμολογική «ανάσα», αν και παραμένει πολύ χαμηλά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 15η θέση του συγκεκριμένα, αλλά απέκτησε τουλάχιστον την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, ούσα πλέον στο +4, από την ζώνη υποβιβασμού.

Παραμένουν εκτός οι Ραφαέλ Μπονφίμ (ΑΜ), Ρφαέλ Ολερ (ΕΠ), Αλεμάο (ΑΜ), Τιάγκο Μπράγκα (ΤΕ), χτύπησε και ο αμυντικός Γουίλιαν Μασάντο.

Οπεράριο Στατιστικά

*Εχει 8/11 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

* Εχει 26/38 αγώνες με 2-3 γκολ το 2022, 9/11 εκτός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.