*Φάση ομίλων – 5η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ίντερ – Γκλάντμπαχ 2-2

*Πέντε φορές έχουν τεθεί αντιμέτωπες στο παρελθόν Γκλάντμπαχ και Ίντερ: Μετράνε από μία νίκη, ενώ τρεις αναμετρήσεις ολοκληρώθηκαν ισόπαλες.

*Δεκαεννέα φορές αντιμετώπισε ομάδες από την Ιταλία η Γκλάντμπαχ με απολογισμό 6-9-4 (26-25 τα γκολ). Στην Γερμανία μετράει τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και μόλις μία ήττα.

*Η Ίντερ μετράει 43 αναμετρήσεις κόντρα σε γερμανικές ομάδες (18-10-15/ 62-54 τα γκολ). Μακριά από το Μιλάνο σημείωσε πέντε νίκες, οχτώ ισοπαλίες και έξι ήττες.

*Η Γκλάντμπαχ πανηγύρισε τέσσερις νίκες σε επτά ευρωπαϊκές αναμετρήσεις της (δύο ισοπαλίες, μία ήττα), αλλά μόλις πέντε σε 17 (οχτώ ισοπαλίες, τέσσερις ήττες).

Γκλάντμπαχ – Ίντερ στο Pamestoixima.gr Advertisement

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, η Γκλάντμπαχ κατάφερε να προσπεράσει το εμπόδιο της Σάλκε το Σάββατο επικρατώντας με 4-1 στο “Borussia Park”. Σχετικά ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, στο δεύτεροι οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα ρυθμούς φτάνοντας σε μία δίκαιη νίκη που τους διατηρεί στο -3 από την πρώτη 4αδα της Μπουντεσλίγκα.

Το καθοριστικό βήμα για πρόκριση στους “16” του Τσάμπιονς Λιγκ θέλουν να κάνουν απόψε τα “πουλάρια” κόντρα στην Ίντερ. Με τους οχτώ βαθμούς που συγκέντρωσαν παραμένουν στην κορυφή του 2ου ομίλου, στο +1 από την Ρεάλ Μαδρίτης και στο +4 από την Σαχτάρ Ντόνετσκ. Γνώρισαν μόλις μία ήττα σε οχτώ αναμετρήσεις στην εν λόγω διοργάνωση (τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες) από την Μπαρτσελόνα (4-0 εκτός).

Στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας σημείωσαν μία νίκη και τρεις ισοπαλίες (GG στις τρεις). “Σκεφτόμαστε μόνο τους εαυτούς μας, έχουμε μία αγωνιστική νοοτροπία την οποία θα προσπαθήσουμε να βγάλουμε πάλι στο γήπεδο. Θέλουμε να πραγματοποιήσουμε καλή εμφάνιση και να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα”, ανέφερε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής Ρόζε. Η Γκλάντμπαχ ταξιδεύει στην έδρα της Φράιμπουργκ το Σάββατο (5/12) για το πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 4-1 της Σάλκε. Ο Νόιχαους άνοιξε το σκορ στο 15′, προτού ο Ραμάν ισοφαρίσει πέντε λεπτά αργότερα για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Βεντ (36′), Τουράμ (52′) και Βολφ (80′).

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ Στατιστικά

*Over 3,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΙΝΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ίντερ κατάφερε να αφήσει πίσω την ήττα από την Ρεάλ Μαδρίτης, πανηγυρίζοντας ένα σπουδαίο “διπλό” επί της Σασουόλο (3-0) το Σάββατο. Με το μαχαίρι στα δόντια μπήκε στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές του Κόντε, προηγήθηκαν μόλις στο 4′ και διπλασίασαν τα τέρματά τους δέκα λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να “σβήσουν” την αναμέτρηση φτάνοντας τους 18 βαθμούς στη Serie A. Οι “νερατζούρι” προσπέρασαν την Σασουόλο και πλέον βρίσκονται στη 2η θέση και το -5 από την πρωτοπόρο και μισητή συμπολίτισσα τους Μίλαν.

Έχουν μόνο βαθμολογικές ελπίδες για πρόκριση στους “16” του Τσάμπιονς Λιγκ, το λογικό σενάριο τους θέλει να κυνηγούν την Σαχτάρ Ντόνετσκ και την 3η θέση του 2ου ομίλου. Αγνοούν τη νίκη σε πέντε αναμετρήσεις στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση (0-2-3), παράλληλα πανηγύρισαν μόλις μία σε επτά εξόδους (μία ισοπαλία, πέντε ήττες) κόντρα στην Σλάβια Πράγας (3-1).

“Θα αντιμετωπίσουμε μία πολύ καλή ομάδα, θα πρέπει να δώσουμε τον καλύτερο εαυτό μας για να ολοκληρώσουμε την αναμέτρηση χωρίς μετανιώσουμε για κάτι. Στο ξεκίνημα του ομίλου είχαμε τα πάντα στα χέρια μας, στη συνέχεια φάνηκε πως κάτι μας έλειπε”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Κόντε. Το Σάββατο (5/12) η Ίντερ υποδέχεται την Μπολόνια στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 της Σασουόλο. Μόλις στο 4′ ο Σάντσεζ έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους, προτού ο Τσίριτσες με αυτογκόλ κάνει το 2-0 (14′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκαλιαρντίνι στο 60′.