*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ρότσντεϊλ – Γκέιτσχεντ 2-2

*3/3 over 2,5 μαζί με G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν φέτος και στο κύπελλο ερασιτεχνών, στην έδρα της Ρότσντεϊλ, με την Γκέιτσχεντ να κερδίζει με 1-5.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ διέλυσε με 7-1 εντός έδρας την Χάρτλπουλ. Η αντίπαλος της έκανε το λάθος να προηγηθεί με τον Γκρέι στο όγδοο λεπτό! Από εκείνο το σημείο και μετά, ξεκίνησε η “κατηφορά” του γηπέδου, σκοράροντας με τους Χάναντ (28’), Έβανς (47’), Μπράουν (53’, 70’), Μπούτι (60’), Γουίλαν (73’), Ντούφους (90’).

Η Γκέιτσχεντ έκανε επίδειξη δύναμης, κερδίζοντας με 7-1 εντός έδρας την Χάρτλπουλ, σε ένα παιχνίδι από τα λεγόμενα έξι βαθμών, σχετικά με τη συμμετοχή της στα play off για την άνοδο.

Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, τέταρτη στους πέντε τελευταίους αγώνες, ενώ έχει και πέντε νίκες στους εφτά τελευταίους αγώνες στο γήπεδό της.

Βρέθηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με πάρα πολύ καλή διαφορά τερμάτων, στο-4 από την ομάδα ακριβώς από πάνω της. αλλά στο +4 από την όγδοη ομάδα που δεν θα συμμετάσχει στα play off.

Ταυτόχρονα είναι στα ημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνών και μένει να φανεί αν αυτή η πορεία σε έναν παράλληλο θεσμό, την επηρεάσει στο πρωτάθλημα.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*7/1; over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*6/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Ρότσντεϊλ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μέιντενχεντ, με τέρμα του Ρόντνεϊ στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Ρότσντεϊλ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μέιντενχεντ, με αυτή να είναι η τρίτη συνεχόμενη νίκη της. Μία εξ αυτών ήρθε μακριά από την έδρα της. Μακριά από αυτό έχει
κερδίσει τον πιο πρόσφατο αγώνα, έπειτα από τρεις ήττες στα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια της.

Μάλιστα η τελευταία νίκη της ήταν η πρώτη ως γηπεδούχος, μετά τις 25 Νοεμβρίου, έχοντας έξι ήττες σε οκτώ αγώνες από τότε!

Έχει πέσει στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα πλέον στο +11 από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ βρίσκεται στο -9 από την πρώτη επτάδα κα τις θέσεις που οδηγούν στα play off.