ΓΚΕΙΤΣΧΕΝΤ - ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ ΤΑΟΥΝ Προγνωστικά

*22η αγωνιστική

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Τορκί, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με τον Μπέιλι στο 75’, το γκολ που δέχθηκε από τον Τζάρβις στο 70ο λεπτό.

Η Γκέιτσχεντ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας κόντρα στην Τορκί, αποφεύγοντας τουλάχιστον την ήττα, για δεύτερο σερί παιχνίδι, μετά τη νίκη που πέτυχε στον τελευταίο αγώνα που έδωσε στο γήπεδό της, η οποία και ήταν η πρώτη εκεί, έπειτα από τρία παιχνίδια στα οποία δεν τα είχε καταφέρει.

Παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, ούσα στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα, χωρίς μάλιστα να είναι πλέον σε απόσταση βολής, αλλά στο -4 για την ακρίβεια, από μία θέση παραμονής!

Τραυματίας είναι ο μέσος Ολεϊ που θα απουσιάσει, ενώ τιμωρημένοι είναι ο αμυντικός Μάγκναϊ και ο μέσος Κόντεχ.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*Εχει 13 σερί G/G, 20/23 στη σεζόν, 11/12 εντός έδρας

*Εχει 14/23 over 2,5 στη σεζόν, 7/12 εντός έδρας

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Ολντερσοτ κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Σάουθεντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Αμαλουζόρ στο 38ο λεπτό, ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Τζόρνταν στο 48’, κινδυνεύοντας σε αρκετά σημεία να δεχθεί κάποιο γκολ, κάτι που τελικά απέφυγε.

Η Ολντερσοτ επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες, κερδίζοντας με 2-0 εντός έδρας την ανεβασμένη Σάουθεντ. Πάντως έχει χάσει τους δύο τελευταίους αγώνες που έπαιξε μακριά από την έδρα της, έπειτα από δύο σερί νίκες που είχε εκτός.

Συνεχίζει με υπηρεσιακό τεχνικό τον Ρομπ ΜακΝίλι, προπονητής της ομάδας νέων, που ανέλαβε από τότε που αποχώρησε ο Μαρκ Μόλεσλεϊ.

Και μπορεί να παραμένει στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον είναι σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +6 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού και ειδικά από τη σημερινή της αντίπαλο.