*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Όλντερσοτ – Γκέιτσχεντ 1-1

*10/15 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μάκλσφιλντ, σκοράροντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Γουόρμαν (5’), Γουίλαν (35’), με την αντίπαλο της να μειώνει με τον Ντράμοντ στο 47’.

Η Γκέιτσχεντ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Μάκλσφιλντ, περνώντας στον τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών, εκεί που θα διεκδικήσει τον τίτλο.

Αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη της, έκτη στους εφτά τελευταίους αγώνες, ενώ ειδικά στην έδρα της έχει πέντε συνεχόμενες νίκες.

Στο πρωτάθλημα βρέθηκε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με πάρα πολύ καλή διαφορά τερμάτων, στο +4 από την όγδοη θέση που δεν εξασφαλίζει συμμετοχή στα play off. Αλλά έχει και κάποια παιχνίδια λιγότερα, λόγω της καλής της πορείας στο κύπελλο ερασιτεχνών.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*9/13 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*7/9 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από πέναλτι του Ντιεσερούβε στο 18’, ενώ το δεύτερο ήρθε από τον Παρκς στο 87ο λεπτό.

Νέα ήττα για την Όλντερσοτ, αυτή τη φορά με 2-0 εκτός έδρας από την Χάρτλπουλ. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν έχει κάποια νίκη.

Μάλιστα ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τρεις σερί ήττες, τέσσερις στα πέντε τελευταία, εφτά στα 10 πιο πρόσφατα, διάστημα που έχει και δύο νίκες.

Πάντως σε σχέση με προηγούμενες σεζόν, που πάλευε να μείνει στην κατηγορία, φέτος τα πηγαίνει πολύ καλύτερα, έστω και αν πλέον είναι στην όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off ανόδου, στο -1 από ομάδες που είναι από πάνω της.