*5η αγωνιστική

*7/8 G/G τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ κέρδισε 4-1 εντός έδρας την Έμπσφλιτ, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ρίτσαρντσον στο πέμπτο λεπτό, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Πόλεον στο 17’, παίρνοντας τη νίκη με τρία γκολ που σκόραρε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Γουίρν (54’, 64’ πεν., 88’).

Η Γκέιτσχεντ επικράτησε με το επιβλητικό και εμφατικό 4-1 εντός έδρας της Έμπσφλιτ, αν και το σκορ είναι λίγο πλασματικό. Αλλά αυτό που μετράει είναι πώς όχι μόνο πέτυχε δεύτερη σερί νίκη, το κατάφερε σκοράροντας τέσσερα τέρματα!

Έχει ξεκινήσει αρκετά καλά τη φετινή σεζόν, εν αντιθέσει με την περσινή, καθώς έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές έχει μαζέψει ήδη επτά βαθμούς. Και παραμένει αήττητη στο γήπεδό της, με μία νίκη και μία ισοπαλία.

Ενισχύθηκε με τον αμυντικό Γκρέισον που έμεινε ελεύθερος από την Μπάροου.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Τέσσερα συνεχόμενα over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόκινγκ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ, με δύο τέρματα του Μπραντ (15’, 51’), χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει ενδιάμεσα, έχοντας δοκάρι, αλλά γλίτωσε και ένα ακόμη τέρμα από το δοκάρι της, ενώ είχε και ένα δοκάρι ακόμη στην προσπάθεια της να μειώσει στο σκορ.

Η Γουόκινγκ ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Μπαρνέτ, σε ένα αρκετά δύσκολο παιχνίδι, δεδομένου του αντιπάλου της. Αυτή ήταν η δεύτερη φετινή της ήττα, αναζητώντας ακόμη όχι απλά την πρώτη της νίκη, αλλά το πρώτο γκολ που θα σκοράρει μακριά από την έδρα της!

Και όλα αυτά για μία ομάδα που πέρυσι διεκδίκησε την άνοδο μέσω των play off, τερματίζοντας στην πρώτη επτάδα του πρωταθλήματος.