24η αγωνιστική

*Με n/g ολοκληρώθηκαν τα τελευταία 7 παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων.

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Ποχάνγκ, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, έμεινε πίσω στο σκορ στο 19′. Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 51′. Ωστόσο, δεν άντεξε για πολύ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν ξανά το προβάδισμα στο 64ο λεπτό. Η Γκανγκβόν είχε κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρει ξανά, αλλά ήταν άστοχη, με το 2-1 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Επιστροφή στις ήττες για την Γκανγκβόν μετά την εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της πρωταθλήτριας Γέονμπουκ. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την πρώτη εξάδα και την 6η Σουγουόν FC. Παραμένει αήττητη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της (4-1-0), με τα 4 από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.

Τραυματίες παραμένουν οι Μου-Γιολ Γκο, Ισλάμοβιτς, Κουάνγκ-Γιεόν Λι και Τζι-Χουν Κανγκ.

Γκανγκβόν Στατιστικά

*6 συνεχόμενα over2.5+g/g.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΝΤΑΕΓΚΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-3 από την Ίντσεον, την περασμένη αγωνιστική. Ευτύχησε να προηγηθεί στο 10′, με αυτογκόλ του Ντέλμπριτζ, σε ένα 1ο ημίχρονο στο οποίο οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν και ισοφάρισαν δίκαια στο 35′. Η Ίντσεον συνέχισε στον ίδιο ρυθμό στο β’ μέρος και έφτασε στην ανατροπή στο 67ο λεπτό. Η Νταεγκού πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού, ήταν καλύτερη και έφτασε στο 2-2 στο 86′. Ωστόσο, δεν κατάφερε κάτι παραπάνω, με τους φιλοξενούμενους να διαμορφώνουν το τελικό 2-3 στο 90+3′, κόντρα στη ροή του αγώνα.

Νταεγκού σε κρίση, αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ αγωνιστικές (0-5-3). Βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας, στο -6 από την πρώτη εξάδα και την 6η Σουγουόν FC. Εκτός έδρας δεν έχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα, μετρώντας 8 ισοπαλίες σε 12 αγώνες μακριά από το γήπεδο της!

Τραυματίες οι Γου-Σεόκ Κιμ και Έντγκαρ Σίλβα.