6η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Χιροσίμα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο 76′ με τον Ουέλτον Φελίπε, δυο λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση.

Αήττητη παραμένει μέχρι τώρα στη σεζόν η Γκάμπα Οσάκα, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνι Πογιάτος φιλοξενήθηκε από τη Χιροσίμα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Είχε λιγότερες τελικές και σε αρκετές περιπτώσεις γλίτωσε τα χειρότερα, πριν πάρει τα ηνία κόντρα στη ροή. Κάτι που δεν κράτησε για πολύ, δεχόμενη άμεσα την ισοφάριση.

Πρώτη απώλεια μετά και τις δυο εντός έδρας νίκες που πανηγύρισε κόντρα σε Νιγκάτα (1-0 εντός) και Τζούμπιλο Ιβάτα (2-1 εντός), φτάνοντας τους οκτώ βαθμούς μέχρι τώρα. Θυμίζουμε ότι “χρωστάει” και ματς, αυτό κόντρα στη Γιοκοχάμα Μαρίνος (10/04). Με γεμάτο απουσιολόγιο ο Ισπανός τεχνικός.

Γκάμπα Οσάκα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχεται γκολ στα 9/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Τόκιο Βέρντι, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Τογιοκάβα (22′) και Χάρα (26′), για να δεχθεί στην πορεία την ισοφάριση (πεν. 80′, 90’+3).

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Κιότο, μετά και την ήττα 2-3 από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Τζο Γκι-Τζάε φιλοξενήθηκε από την Τόκιο Βέρντι, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Ούσα πιο απαιτητική στο πρώτο ημίχρονο, ευτύχησε να πάει στα αποδυτήρια έχοντας αποκτήσει σαφές προβάδισμα. Στην πορεία έδωσε αρκετά δικαιώματα και μοιραία δέχθηκε την ισοφάριση.

Με το βαθμό που απέσπασε πάντως, έφτασε τους πέντε συνολικά στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια της στη σεζόν (1-2-2), παραμένοντας παράλληλα αλώβητη στις τρεις εξόδους της. Εξέτισε την τιμωρία του ο Τάβια, οπότε και άπαντες είναι παρόντες.