2η αγωνιστική

* Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Ο αγώνας διεξάγεται εκτός πρωτεύουσας, στο Βαλπαραΐσο, λόγω κάκιστης κατάστασης στον αγωνιστικό χώρο του “Santa Laura”.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-3) από την Ουατσιπάτο. Ο Αλταμιράνο έκανε το 0-1 στο 27ο λεπτό, αλλά ο Ματέος ισοφάρισε για την Ουνιβερσιδάδ δύο λεπτά αργότερα. Νέο προβάδισμα για την Ουατσιπάτο στο 60’ με τον Μαρτίνες και ο Ροντρίγκες στο 90+5’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Απογοητευτική η πρεμιέρα για την Ουνιβερσιδάδ, με ήττα συνοδεύτηκε το ντεμπούτο του κόουτς Πελεγκρίνο στον πάγκο της και σίγησε με το “καλημέρα” ο ενθουσιασμός που υπήρχε για το νέο ξεκίνημα της ομάδας.

Ξεκίνησαν οι ποιοτικές μεταγραφές του Ιανουαρίου, αλλά δεν κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της απέναντι σε μία από τις ομάδες που θεωρητικά θεωρητικά θα παλέψουν για την παραμονή, με αποδυναμωμένο ρόστερ σε σχέση με πέρσι. Χτυπήθηκε στο transition για το 0-1, αλλά στην πρώτη επίθεση μετά την σέντρα έφερε το ματς στα ίσια με το νεοφερμένο μέσο της. Δεν εκμεταλλεύτηκε το μομέντουμ της ισοφάρισης, είχε αργές αντιδράσεις η άμυνά της και το πλήρωσε με την συμπλήρωση μίας ώρας. Φόρτωσε την περιοχή της Ουατσιπάτο στα τελευταία λεπτά, έχασε μεγάλες ευκαιρίες, είχε δύο δοκάρια, αλλά στο απονενοημένο ρίσκο δέχθηκε το τρίτο γκολ.

“Η ομάδα ήταν νευρική με την κατάσταση και περισσότερο παλέψαμε παρά παίξαμε ποδόσφαιρο.” δήλωσε εκνευρισμένος με την απόδοση των παικτών του ο κόουτς Πελεγκρίνο, ο οποίος ετοιμάζει αλλαγές στο αρχικό του σχήμα για το σημερινό παιχνίδι.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΔΑΔ ΝΤΕ ΤΣΙΛΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από τη Νιουμπλένσε. Ο Σερέσο πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 43ο λεπτό.

Ποδαρικό με το αριστερό για τους “ισπάνος” στο 2023, σε συνέχεια του κλεισίματος που έκαναν στην περσινή Primera Division, έφτασαν τις 5 σερί ήττες, ενώ συνολικά στο πρωτάθλημα τρέχουν ρεκόρ 0-1-9 από το Δεκαπενταύγουστο και μετά!

Δεν μπήκαν καλά στο ματς με τη Νιουμπλένσε, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν νωρίς (δοκάρι) κι έκλεισαν το ημίχρονο με σεμιναριακό επιθετικό transition για το 0-1. Αντέδρασαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος, απάντησαν στα δοκάρια από στατικές φάσεις, αλλά όχι στα γκολ παρά την εδαφική τους υπεροχή.