*Στον πρώτο γύρο: Φροζινόνε – Γιουβέντους 1-2

*Στο Κύπελλο: Γιουβέντους – Φροζινόνε 4-0

*Over 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Γιουβέντους κράτησε το μηδέν στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Ελλάς Βερόνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με Φολορούνσο (11′) και Νόσλιν (52′), απάντησαν ισάριθμες οι Βλάχοβιτς (28′ πεν.) και Ραμπιό (55′).

Νέα γκέλα για τη Γιουβέντους, που έμεινε στο εκτός έδρας 2-2 με τη Βερόνα την περασμένη εβδομάδα. Εξαιρετικό το πρώτο ημίχρονο της Βερόνα, κοίταξε στα μάτια τον πιο ποιοτικό αντίπαλο, προηγήθηκε στο 11’, αλλά στο 28’ ισοφαρίστηκε από πέναλτι, το ματς είχε ευκαιρίες εκατέρωθεν. Η Γιουβέντους ήταν πιο κυριαρχική στο δεύτερο 45λεπτο, ωστόσο το γκολ ήρθε ξανά για τη Βερόνα στο 52’, η απάντηση προέκυψε άμεσα για τη «μεγάλη κυρία» τρία λεπτά αργότερα, στο υπόλοιπο του αγώνα έχασε φάσεις, η Βερόνα ήταν παθητική.

Τέταρτη σερί αγωνιστική που δεν κερδίζει, ερχόταν από δύο σερί ήττες κόντρα σε Ίντερ (1-0) και Ουντινέζε (0-1), νωρίτερα έμεινε στο εντός έδρας 1-1 με την Έμπολι. Πλέον έμεινε στο -9 απ’ την πρωτοπόρο Ίντερ και μάλιστα έχει ματς περισσότερο, συνεπώς γίνεται κατανοητό ότι αποχαιρέτησε την προσπάθεια για τον τίτλο. Είδε τη Μίλαν να μειώνει στο -2, είναι στο +6 απ’ την Μπολόνια. Επιστρέφει ο Μπρέμερ (Αμυντικός, 24, 2), νέο πρόβλημα με τον Ντανίλο, που έμεινε εκτός.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΦΡΟΖΙΝΟΝΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-0) από τη Ρόμα. Σκόραραν οι Χάουσεν (38′), Αζμούν (71′) και Παρέντες (81′ πεν.).

Της έπεσε «βαρύ» το εντός έδρας 0-3 απ’ τη Ρόμα την περασμένη εβδομάδα, ήρθε χωρίς να το καταλάβει και ενώ στο πρώτο ημίχρονο έκανε μια αρκετά καλή εμφάνιση. Ήταν η μοναδική ομάδα που έβγαζε πράγματα στο επιθετικό κομμάτι, είχε τουλάχιστον τρεις κλασικές ευκαιρίες, θα έπρεπε να έχει προηγηθεί. Έμεινε πίσω στο σκορ απ’ το πουθενά, στο δεύτερο μέρος επηρεάστηκε η ψυχολογία της, έκανε λάθη και η Ρόμα τα εκμεταλλεύτηκε για το τελικό 0-3, που δεν αντικατοπτρίζει την πραγματική εικόνα της αναμέτρησης.

Τρίτη διαδοχική ήττα για τη Φροζινόνε μετά το εκτός έδρας 5-1 απ’ τη Φιορεντίνα και το εντός έδρας 2-3 απ’ τη Μίλαν, πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (0-1-3). Κέρδισε τελευταία φορά στις 21 Ιανουαρίου, 3-1 εντός έδρας την Κάλιαρι, εκτός έδρας δεν έχει «τρίποντο» στο φετινό πρωτάθλημα. Ως εκ τούτου, μετρά 23 πόντους και βρίσκεται μόλις στο +3 απ’ την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας. Επιστρέφουν οι Ρομανιόλι (Αμυντικός, 21, 1), Τζορτέα (Αμυντικός, 1), Γκεντέμις (Επιθετικός, 3) και Γκαριτάνο (Μέσος, 11).