*13η αγωνιστική

*Over 2,5 και τα τρία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ έχασε με 2-4 εντός έδρας από την Μπαρνέτ παρόλο που προηγήθηκε με τον Ακινιέμι μόλις στο έβδομο λεπτό. Ισοφαρίστηκε από τον Πρίτσαρντ (12’), ενώ βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Κανού (64’), Χολ-Τζόνσον (68’). Δέχθηκε και τέταρτο τέρμα από τον Μπραντ στο 81’, πριν σκοράρει δεύτερο τέρμα με τον Ακινιέμι στο 90’.

Η Γιορκ ηττήθηκε με 2-4 εντός έδρας από την Μπαρνέτ, δεύτερη ήττα της στους πέντε τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει και δύο νίκες, τις μοναδικές της στη σεζόν.

Μία εξ αυτών είναι στο γήπεδό της, εκεί που έχει τρεις ήττες σε έξι αναμετρήσεις.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ισόβαθμη με ομάδα εντός αυτής.

Γιορκ Στατιστικά

*9/12 G/G στη σεζόν, 4/6 εντός έδρας.

*9/12 over 2,5 στη σεζόν, 5/6 εντός έδρας.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Χάρτλπουλ σκοράροντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Νιούτον (8’), Μέικον (35’), αντέχοντας σχετικά άνετα ως το τέλος.

Η Σόλιχαλ Μουρς επικράτησε 0-2 εκτός έδρας της Χάρτλπουλ, παραμένοντας αήττητη στη σεζόν, έχοντας εφτά νίκες σε 12 αγωνιστικές. Από αυτές μάλιστα οι πέντε έχουν επιτευχθεί μακριά από την έδρα της, έχοντας τις περισσότερες νίκες εκτός, μαζί με την πρωτοπόρο Τσέστερφιλντ.

Αυτήν κυνηγάει πλέον, καθώς βρίσκεται πολύ ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην δεύτερη θέση του, έχοντας την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, αλλά έμεινε λίγο πίσω, στο -5 συγκεκριμένα από την κορυφή.