*Αγώνας ρεβάνης για τη φάση των “16” του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, οπότε και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα προημιτελικά, θα αντιμετωπίσει τη Σαντόνγκ από την Κίνα.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Μπανγκόκ Γιουνάιτεντ – Γιοκοχάμα Μαρίνος 2-2

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ (Ιαπωνία)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Μπανγκόκ Γιουνάιτεντ, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Αν και πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Έλμπερ (18′) και Βατανάμπε (24′), στην πορεία δέχθηκε την ισοφάριση (35′, 90’+2). Στις καθυστερήσεις του ματς αποβλήθηκε ο Ματσουμπάρα.

Δυο διαφορετικά πρόσωπα έδειξε στο πρώτο ματς, στην Ταϊλάνδη, η Γιοκοχάμα Μαρίνος. Η ομάδα του Χάρι Κιούελ μπήκε αρκετά δυναμικά και ευτύχησε να πάρει σαφές προβάδισμα, μέχρι και τα μέσα του ημιχρόνου. Δέχθηκε σχετικά γρήγορα τη μείωση και σταδιακά είδε την αντίπαλο να ισορροπεί την κατάσταση, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση για το τελικό 2-2, στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Μονόδρομο αποτελεί πλέον η νίκη για την ίδια στο σημερινό παιχνίδι, έτσι ώστε να συνεχίσει την πορεία της στη διοργάνωση. Την ερχόμενη Κυριακή (25/02), ξεκινάει και τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την Τόκιο Βέρντι.

Γιοκοχάμα Μαρίνος Στατιστικά

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

ΜΠΑΝΓΚΟΚ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ (Ταϊλάνδη)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Σουκχοτάι, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη για τρίτο σερί ματς σε όλες τις διοργανώσεις παρέμεινε η Μπανγκόκ Γιουνάιτεντ. Το Σάββατο, η ομάδα του Τοτσταπάν Σριπάν φιλοξενήθηκε από τη Σουκχοτάι, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Αποτέλεσμα δίκαιο σε ένα ισορροπημένο ματς ανάμεσα τους, με λίγες αξιόλογες στιγμές εκατέρωθεν.

Βρίσκεται έτσι στο -1 από την κορυφή και με παιχνίδι λιγότερο από τη Μπουριράμ. Στρέφει για την ώρα την προσοχή στο Τσάμπιονς Λιγκ, όπου καλείται να πάρει το διπλό σήμερα, έτσι ώστε να είναι αυτή που θα προκριθεί, μετά και το 2-2 στο εντός πρώτο ματς.