*Πρώτο παιχνίδι για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Δανίας, οπότε και ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Λίνγκμπι (10/12). Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Αήττητη η Λίνγκμπι στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Φρεντερίτσια, έχοντας επικρατήσει στα 4/5.

Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα

ΦΡΕΝΤΕΡΙΤΣΙΑ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Βέντισελ, για το πρωτάθλημα. Έμεινε με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις, όταν και αποβλήθηκε ο Γιέσεν.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια, με δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Στο τελευταίο της, την περασμένη Παρασκευή, η ομάδα του Μίχαελ Χάνσεν υποδέχθηκε τη Βέντισελ, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Αποτέλεσμα που την αδικεί, καθώς ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο, αν και στάθηκε αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Με το βαθμό που απέσπασε πάντως, βρίσκεται στην πέμπτη θέση της κατάταξης στη δεύτερη κατηγορίας της Δανίας. Χωρίς νίκη στα δυο τελευταία εντός της (0-1-1), στα οποία δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει. Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, απέκλεισε με 3-1 την Οντένσε.

Φρεντερίτσια Στατιστικά

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΙΝΓΚΜΠΙ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σίλκεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο τέταρτο λεπτό με τον Γκιτκιάερ και στο 74′ ο Φίνσον διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Λίνγκμπι, μετά από επτά παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετρούσε τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Φρέιρ Αλεξάντερσον υποδέχθηκε τη Σίλκεμποργκ, της οποίας και επικράτησε με 2-0, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Μπορεί να ήταν ισορροπημένο το μεταξύ τους, ωστόσο η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια.

Βρίσκεται έτσι στην έβδομη θέση της κατάταξης, με 20 βαθμούς, ούσα επτά μακριά από τις θέσεις των πλέι οφ του πρωταθλήματος. Δεν πανηγύρισε διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-1-3). Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, απέκλεισε στα πέναλτι 4-5 τη Χέλσινγκορ, μετά και το μεταξύ τους 2-2 σε κανονική διάρκεια και παράταση.