*Ρεβάνς για τα νοκ-άουτ πλέι-οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Στην πρώτη αναμέτρηση: Λανς – Φράιμπουργκ 0-0

*Αήττητη σε τρεις αναμετρήσεις με γαλλικές ομάδες παραμένει η Φράιμπουργκ (2-1-0 / διαφορά γκολ 6-0). Στη μοναδική που έδωσε εντός έδρας πανηγύρισε τη νίκη.

*Κόντρα σε γερμανικές ομάδες η Λανς έχει απολογισμό 5-5-4 (διαφορά γκολ 19-17). Μακριά από το σπίτι της σημείωσε μία νίκη, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες.

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν τρεις φορές με Μάρμους (27′) και Κνάουφ (35′, 72′), απάντησαν ισάριθμες οι Ντόαν (30′), Γκρίφο (45+5′ πεν.) και Γκρέγκοριτς (89′).

Δεν πτοήθηκε από την καταπληκτική ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι οπαδοί της Λανς, μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και “έφτιαξε” τις πιο επικίνδυνες ευκαιρίες στην αναμέτρηση, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Σάλαϊ στο 19′. Σίγουρα αν κάποια ομάδα άξιζε τη νίκη στο “Bollaert-Delelis” την προηγούμενη βδομάδα, αυτή ήταν η Φράιμπουργκ.

Την αγνοεί στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις (0-2-3), την Κυριακή απέφυγε την εντός έδρας ήττα από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′. Μάλιστα, στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκρέγκοριτς έχασε μοναδική ευκαιρία για την ολική ανατροπή.

Στην 8η θέση της Μπουντεσλίγκα υποχώρησαν οι “Βραζιλιάνοι του Μπράισγκαου”, στο -12 από τη ζώνη που οδηγεί στο Τσάμπιονς Λιγκ. Γνώρισαν την ήττα στις δύο από τις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας ευρωπαϊκές αναμετρήσεις (δύο νίκες), στις τέσσερις προηγούμενες είχαν απολογισμό 3-1-0. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Καϊτέλ. Την Κυριακή (25/2) φιλοξενούνται στην έδρα της Άουγκσμπουργκ.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΑΝΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Ρεμς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ντιακιτέ στο 41′, απάντησε ο Σαΐντ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Τυχερή θα πρέπει να αισθάνεται η Λανς που πηγαίνει επί ίσοις όροις στην αποψινή ρεβάνς με την Φράιμπουργκ. Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της την προηγούμενη βδομάδα απειλώντας, ουσιαστικά, μόλις δύο φορές. Σκόραρε στο 70′ με προβολή του Χαϊνταρά, προτού ο VAR δεν μετρήσει το γκολ, σωστά, λόγω οφσάιντ μετά την εκτέλεση κόρνερ που προηγήθηκε.

Την Κυριακή επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Ρεμς (1-1), πίεσε για την ανατροπή των δεδομένων στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργώντας κάποιες καλές ευκαιρίες, χωρίς αποτέλεσμα. Συγκεντρώνοντας 36 βαθμούς η Λανς διατηρείται στην 6η θέση της Λιγκ 1 και στο -3 από την 3η που οδηγεί απευθείας στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Αγνοεί τη νίκη σε 14 εκτός έδρας ευρωπαϊκές αναμετρήσεις της (επτά ισοπαλίες, επτά ήττες), πανηγύρισε την τελευταία επί της Γκρότσλιν Γκρόντζισκ Βιελκοπόλσκι (4-2) στον 1ο γύρο του Κυπέλλου UEFA 2005/06. Πανηγύρισε δύο προκρίσεις σε τέσσερις νοκ άουτ ευρωπαϊκές αναμετρήσεις που αναδείχθηκε ισόπαλη στην πρώτη εντός έδρας. Τιμωρημένοι οι Ντάνσο, Εμπαλά και Σιλά. Εξέτισε ο Μεντίνα. Την Κυριακή (25/2) υποδέχεται τη Μονακό.