12η αγωνιστική

*Η Καβασάκι επικράτησε και στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Φουκουόκα.

*Goal/Goal και Over 3.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Γκάμπα Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Ζαχέντι στο 22ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να μένουν με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις.

Αήττητη εδώ και έξι παιχνίδια η Φουκουόκα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Σιγκετόσι Χασέμπε υποδέχθηκε τη Γκάμπα Οσάκα, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Μπήκε πιο δυναμικά και ευτύχησε να πάρει προβάδισμα από τα μέσα του ημιχρόνου, το οποίο και κατάφερε να διατηρήσει μέχρι τέλους, παρά τις όποιες προσπάθειες των φιλοξενούμενων.

Πρώτη νίκη μετά από τέσσερις διαδοχικές ισοπαλίες με Ναγκόγια (0-0 εκτός), Χιροσίμα (1-1 εντός), Τζούμπιλο Ιβάτα (2-2 εντός) και Τόκιο Βέρντι (0-0 εκτός), φτάνοντας παράλληλα τους 15 βαθμούς μέχρι τώρα. Ηττήθηκε μια φορά στα επτά φετινά εντός (2-4-1).

Φουκουόκα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Ουράβα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Βακιζάκα στο 18′ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 34ο λεπτό, στην πορεία σκόραρε ακόμη δυο φορές με τους Σασάκι (48′) και Ιενάγκα (90’+3).

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Καβασάκι, μετά από πέντε παιχνίδια στα οποία κα είχε τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόρου Όνικι υποδέχθηκε την Ουράβα, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Πραγματοποίησε την καλύτερη εμφάνιση της μέχρι τώρα και έφτασε δίκαια στο τελικό αποτέλεσμα, παρότι δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση, λίγο μετά το μισάωρο.

Παραμένει χαμηλά στην κατάταξη και καλείται να δείξει άμεση αντίδραση, συνεχίζοντας σε αυτό το ρυθμό, καθώς έχει μείνει αρκετά πίσω. Μόλις ένα διπλό στις πέντε φετινές εξόδους της, χωρίς όμως αυτή να είναι σε κάποια από τις τέσσερις πιο πρόσφατες (1-2-2).