*41η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στόκπορτ – Φόρεστ Γκριν 2-0

*2/2 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Προηγούμενο ματς: Η Φόρεστ Γκριν έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, αν και άντεξε για μεγάλο χρονικό διάστημα, πριν δεχθεί το πρώτο τέρμα από τον Μολινό στο 62’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κίο, με αυτογκόλ στο 86ο λεπτό.

Η Φόρεστ Γκριν έχασε με 2-0 εκτός έδρας από την Ντονκάστερ, δεύτερη συνεχόμενη ήττα χωρίς να σκοράρει, με την αμέσως προηγούμενη να είναι στο γήπεδό της.

Όλα αυτά μετά από δύο συνεχόμενες νίκες, όπου φάνηκε πώς ίσως κάτι να αλλάζει προς το θετικό για την προσπάθεια παραμονής στην κατηγορία. Επίσης η τελευταία της ήττα εντός ήταν η πρώτη έπειτα από τρεις αγώνες όπου πήρε εφτά βαθμούς (δύο νίκες, μία ισοπαλία).

Διατηρείται πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -1 από την τελευταία θέση παραμονής, αλλά και με δύο αγώνες περισσότερους από την ομάδα που βρίσκεται εκεί.

Φόρεστ Γκριν Στατιστικά

*Εφτά σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*5/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ κέρδισε 5-0 εντός έδρας τους Μϊλτον Κέινς Ντονς, “ξεσπώντας” πάνω τους. Σκόραρε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Καμπ (31’), Μάντεν (36’), Ολαόφε (45’ +). Και στο δεύτερο, αντί να χαλαρώσει, πέτυχε δύο γκολ ακόμη με τους Λέμονχεϊμ – Έβανς (51’), Μπάιρν (95’).

Η Στόκπορτ πέτυχε μόλις την δεύτερη νίκη της στους έξι τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη, με αμφότερες να είναι στο γήπεδό της, η οποία ήρθε με το εντυπωσιακό και επιβλητικό 5-0 επί των Μίλτον Κέινς Ντονς.

Μόνο η πρωτοπόρος Μάνσφιλντ έχει περισσότερες νίκες εκτός από αυτήν στο πρωτάθλημα. Αλλά δεν έχει κερδίσει κάποιο από τα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια μακριά από το γήπεδο της, έχοντας μόνο δύο νίκες σερί στις 12 τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις της, με εφτά ισοπαλίες σε αυτό το χρονικό διάστημα.

Βρίσκεται πλέον στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -2 από την κορυφή και στο +4 από την τέταρτη θέση που οδηγεί στα play off για την άνοδο.